Twitter hesabıma giremiyorum neden açılmıyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Twitter hesabıma giremiyorum beyaz ekran geliyor şeklinde yazanların bazılarında o an yaşanan genelde anlık erişim aksaklıkları oluyor. Twitter açılmıyor nedenlerini öğrenmek isteyenlere hazırladığımız bir kaç önemli hususta içeriğimizde yer alıyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Hesap oturumunuz geliyor lakin açılmıyor veya giriş sayfasına atıyorsa, burada yapacağınız iki öneri işinize yarayabilir. Aşağıdaki iki öneri bağlantıdan yararlanmanızı, isteyen ek yardım alanındaki başlıklar içerisindeki bağlantılardan yararlanabilir. 

  • support.twitter.com/forms/signin
  • help.twitter.com/en/forms/features-and-settings/help-me/changes-to-my-account-settings

Twitter hesabıma neden giremiyorum sorularına yanıt olacak cevap şöyle:

  • Yaşanan genel olmadığından emin olmanız için bir kaç deneme yapmanız sağlıklı olacaktır.
  • Kullanılan internetle ve cihazla alakalı mıdır diye test ediniz.
  • Telefona veya uygulamaya güncellemenin gelmesiyle bir uyum sorunu çıkmış olma ihtimaline karşın önceki bir Twitter versiyonunu kurunuz.
  • Tarayıcıyla bilgisayarınızdan giriş yapmaya çalışınız. Sonra önce bir dns kullanın, ve peşine VPN ile test yapınız.

Telefonunuzla alakalıysa o zaman yer açınız, uygulamaların içerisine girip “Twitter” yazana dokunup ve içerisinde yer alan seçeneklere teker teker denemenizi öneriyoruz. Hesabınızın test edilmesi içinde profilinizde bir şeyin değiştirilip kayıt sırasında hata vermediğinden emin olunuz. Uyarı çıkıyorsa problem olduğunu anlayacağız.

Twitter hesabım açılmıyor

Tarayıcı ve uygulama hizmetini farklı bağlantılarla deneyiniz. Çok sık tekrarlanan işlemlerde bir engel uygulanabiliyor. Ülke içinde ve dışında yaşanan olumsuz etkenler varsa bunlarında araştırılması gerekiyor.

Bilgisayardan giremiyorum deneyenlerin başka tarayıcı kullanması gerekiyor. Artı internet o gün kullanmadığınız bir bağlantının işe yarayacağını söyleyelim.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Açık olan oturumlarınızı sonlandırdıktan sonra diğer önerilere kulak verin.

Erişim yapamadığınız Twitter hesap kullanıcı adını yazınız ve “Ara” butonuna tıklayınız, Twitter’ in sizinle iletişime geçebilmesi için erişim yapabildiğiniz e-posta adresini yazınız. Hesabınıza giriş yaparken aldığınız uyar mesajını “Sorunun tanımı” bölümüne yazınız. Sorunu burada detaylı olarak belirtirseniz, zaman kaybı yaşamazsınız.

Şüpheli görülen durumlara önlem amaçlı farklı yerlerden denenmesini önermekteyiz. Günün belli bir zamanına kadar engel uygulanmışsa hiçbir şekilde kullanmaya çalışmayınız.

Twitter hesabıma neden giremiyorum

Şu an genel bir sorun olabilme olasılığını düşünerek gerekli araştırmaları yapınız. Farklı bir yerden girmeyi deneyiniz ve aynı zamanda DNS adresleri denendikten sonra birde VPN programı da kullanılabilir. Sorunun kaynağını iyi araştırıp ona göre adım atmak lazım. 

Twitter hesabınıza cep telefonu numarası eklediyseniz, yukarıda yer alan “Bunun yerine bir telefon numarası girmeyi deneyin” seçeneğine tıklayarak, doğrulama kodu mesajının gelmesini bekleyiniz. Bu yöntemle sıfırlama ekranına ulaşmanız mümkündür ve uygun görülürse ek seçeneklerin açılmasında herhangi bir aksaklık çıkmayacak.

Eğer hesabınıza eklediğiniz e-postaya erişiminiz varsa, “Bunun yerine bir e-posta adresi girmeyi deneyin” önerisini kullanın.

Ceza almış hesaplara uygulanan yaptırımların bir çoğunda ekrana uyarı gelmemiştir. Uyarı aldığınızda son zamanlarda ne türlü paylaşım yaptığınızı düşünün.

Twitter hesabima acilmiyor
Twitter hesabıma giremiyorum neden açılmıyor

Twitter hesabıma yaptırım uygulandı mı?

Bir çoğunun başına arada bir gelen kısıtlamaların bu aralar boyutu değişti. Kendini yenileyen metinler zamanla kafaları karıştırıyor. Ekrana çıkan metinlerin bir kısmında kullanıcıların ne yapması gerektiğinden söz ediyor. Lakin hiç beklemediğiniz bir anda yaptırımın bambaşka bir hale dönüştüğünü görebilirsiniz. Biz yapılan şikayetlerin zamanla nerede değişiklik olduğunu kontrol ederek daha önce hazırladığımız bir konu varsa bunu revize yoluna gidiyoruz.

Mobil uygulamadaki problemler

Çoğu zaman uygulamalardaki güncellemeler iyileştirme görevi üslenir. Lakin pek görmediğiniz olumsuz giden versiyonlarda yayına alınıyor. Geliştiricisine göre değişken bir yapıya sahip olan sosyal ağların yaşattığı benzer problemlerde hemen hemen aynı önerilerden söz ediyoruz.

  • Uygulamalar yazılı bölüme telefonunuzdan giriniz,
  • Twitter’ ı bulun ve üstüne dokunun,
  • İçeriğinde önce önbelleğin çalıştırılması gerekiyor,
  • Sonra güncelleme kaldırmanın yapılması işinizi çözecektir.

Oldu ki işinizi çözmedi o zamanda eski Twitter versiyonlarından bir kaçını kurmanız o an için sistemdeki arızayı gidermiş olacaktır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.