Twitter hesabını Facebook' a bağlama

blank

Twitter üzerinden yapmış olduğunuz paylaşımların aynı zamanda Facebook' ta yayınlanmasını istiyorsanız yani hesapları bir birine bağlamak istiyorsanız bu adımları uygulayınız.

teknik destek

Daha önce sizlerle facaebook üzer,inden paylaştığınız paylaşımları aynı zamanda twitter uygulamasında nasıl yayınlayabileceğinizi anlatmıştık. Şimdide tam tersini bu haberimizde yayınlayacağız. Twitter uygulamasında paylaştığınız bir twiti aynı zamanda facebookta da paylaşabilir miyiz ? sorusuna cevap vereceğiz. Bu karşılıklı paylaşım aslında sosyal medya kullanıcılarının işini çok kolaylaştırmaktadır. Özellikle çoklu hesaplarınız varsa ve bu hesaplarınız üzerinden ticaret yapıyorsanız bu yöntemler tam size göredir. Eğer bu tarz yöntemler olmasa idi her paylaşımınızı hesaplarınıza ayrı ayrı girerek yapmanız gerekliydi. Bu açıklamalardan sonra aşağıdaki başlığımız altında karşılıklı paylaşımın nasıl yapılacağını yazılı ve görsel olarak anlatmaya başlayalım.

Twitter hesabını Facebook bağlama

İlk olarak bilgisayarınızda bulunan herhangi bir tarayıcıdan (Google Chrome, Mozilla vs) facebook ve twitter hesaplarınızı açınız. Ardından twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan profil resmine tıklayınız. Açılan pencereden Ayarlar yazısına tıklayınız.

Twitter hesabını Facebook bağlama

Bu işlemden sonra karşınıza twitterda yapabileceğiniz değişikliklerin yer aldığı bir ekran gelecektir. Bu ekrandan aşağıdaki resimde olduğu gibi uygulamalar bölümüne giriş yapınız.

Twitter hesabını Facebook' a bağlama

Karşınıza gelen ekranda yer alan Facebook’a Bağlan yazısına  tıklayarak işleminize devam ediniz. Bu bölüm resimde kırmızı kutucuk içerisine alınmıştır.

twitter üzerinden facebooka bağlanma

Bu aşamadan sonra twitter uygulaması sizden bazı izinler isteyecektir. Bu izinleri verdiğinizde ancak paylaşımlarınız facebookta yayınlanacaktır. İlk izin ekranında twitter herkese açık profiline ve arkadaş listene ulaşmak için izin isteyecektir. Sayfanın altında yer alan tama tuşuna bastığınızda izin vermiş olacaksınız. www.andronova.net

twitter üzerinden facebooka bağlanma

Bu izinden sonra ise Twitetr sizin adınıza facebookta paylaşım yapabilmek için izin isteyecektir. Açılan pencereye Tamam dediğinizde bu iznide vermiş olacaksınız. Aşağıdaki resimde bu ekran gösterilmiştir.

twitter facebook bağlanmak

Son aşama olarak ise aşağıdaki ekran çıkacaktır bu ekranda tiwitlerinizi nereye göndereceğinizi uygulama sizden belirlemenizi isteyecektir. Bu ekranı da doldurduktan sonra artık tiwitleriniz facebookta yayınlanacaktır.

facebook bağlantısı


Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2017, 13:37

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!