Twitter hesap kapatma için silme linki 2020

blank

Twitter tamamen kaç günde kapanır, kapatılan hesap kaç gün içerisinde geri alınabilir ve kapatılan hesap tekrar açılabilir mi haberimiz tam size göre diyebiliriz.

teknik destek

Twitter hesabınızı devre dışı bırakmak istiyorsanız bu haberimiz tam da size göre. Twitter hesabı kapatma işleminden önce sizlere bazı bilgileri iletmemiz gerekiyor. Aşağıdaki bilgileri detaylı bir şekilde okuduktan sonra işlem yapacağız. Twitter hesap kapatma adımlarını eksiksiz yapmanız ve ilgili gün süresini beklemeniz gerekiyor.

1. Hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün boyunca Twitter bu bilgileri saklar. Yani Twitter hesap silme ilgili güne kadar geçici kapatma ile sağlanır.
2. 30 Gün içerisinde olur da fikrinizi değiştirip tekrar hesabınıza erişim sağlamak isterseniz tekrar kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. 
3. Arama motorlarında Twitter’in herhangi bir kontrolü bulunmamaktadır. Bu yüzden aramalarda görüntülenebilir de görüntülenmeyebilirde. 
4. Hesabınızı kaldırma işlemini onayladıktan sonra birkaç dakika içerisinde verileriniz silinebilir. Bu kaldırma işlemi devam ettiği süre içerisinde bazı verileriniz Twitter adresinizde görünebilir.

Önce telefondan hesap kapatma işlemini yapalım ve sonra devamında bilgisayardan link ile silme işlemine bakacağız.

Telefondan hesap kapatma resimli anlatım

 • Uygulamayı açınız
 • Üst köşeden profile tıklayınız
 • “Ayarlar ve gizlilik”
 • Sonra hesap kısımına girelim
 • “Hesabını devre dışı bırak” ile iptal işlemini başlatın
 • Şifrenizi girin

30 Gün boyunca bir daha hesaba giriş yapmamanız gerekiyor.

Twitter hesap kapatma adresi aşağıdaTwitter hesap silme androidTwitter hesap silme iphone

Twitter hesabınızı kapatmadan önce dikkat etmeniz gerekenler!

Hesabınızı devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Hesabınızı devre dışı bırakmadan önce dikkat etmeniz gereken bilgileri tekrar okuduktan sonra işleme başlamanızı öneriririz.

Twitter hesap kapatma için silme linki 2020

Bilgisayardan Twitter hesap kapatma

Twitter.com> Ayarlar> Hesabımı devre dışı bırak> Tamam hesabı devre dışı bırak 

 • Öncelikle Twitter adresimize giriş yapıyoruz. 
 • Profil simgesine tıklıyoruz. 
 • Ayarlar simgesine tıklayarak devam ediyoruz. 
 • Hesabını devre dışı bırak seçeneğine tıklıyoruz. 
 • Twitter şifresini girip onaylayınız.

Twitter hesap kapatma nasıl yapılır?Twitter hesap nasıl kapatılırtwitter hesap silme linkitwitter hesap silme adresi

Hesabınızı kapatmak için herşey hazır, hesabınızı devre dışı bırakmadan önce bilgileri tekrar kontrol ettikten sonra devre dışı bırak seçeneğine tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra hesabınız devre dışı kalacaktır. Eğer tekrar geri dönmek isterseniz hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız yeterli olacaktır. 

Twitter hesap iptal etmeden önce dikkat edilecekler

Twitter hesabınız çalındı ve kapatıldıysa 30 gün dolmadan başvuru yaparak iade talep edebilirsiniz.

Yanlışlıkla kapatılan Twitter hesabına girdiyseniz Twitter kapatma işlemi iptal edildi anlamına geliyor ve tekrar Twitter hesap silme işlemlerini yapacaksınız. Eğer hesap kapatma nedeniniz kişisel ise profil bilgilerinizdeki detayları silip ondan sonra işlemi yapınız. Hesap ilgili gün dolduktan sonra tamamen kapatılacağından profil bilginiz görünebilir. 


Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 20:56

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!