Twitter işlem tamamlanamadı hatası

Andronova
Yazar Andronova

Twitter profilinde düzenleme yaparken işlem tamamlanamadı (TFSTwittercore.httprequestaction-responceerror hatası) karşımıza çıktı. Google aramalarında herhangi bir bilgiye ulaşamadığımızı belirtelim.

Teknoloji destek

İşlem tamamlanamadı, Twitter hesabında kişisel bilgilerde değişim yaparken ortaya çıkan işlem hatasıdır. Sorunu anlamak adına en son yaptığımız işlemleri inceledik ve teker teker değiştirerek deneme yaptık. Yaptığımız denemede sorunun yazı karakterlerinden bazılarının ilgili alanda kullanımı engellendiğini gördük. Halbuki alternatifi olan başka bir karakterle değiştirdiğimizde uyarı ekrandan kalktı. Bu da bazı karakterlere yönelik uyum göstermediği anlamını taşıdığı kanaatini bizde uyandırdı.

Profilde işlem tamamlanamadı hatası

İlk defa karşılaştığımız sorunun bizdeki sebebi > işaretini kullanmamız oldu. Sizde de bir türlü yaptığınız değişiklikler kayıt edilmiyor ise, önce en son yaptığınız değişiklikleri geri alın, sonra teker teker ekleyerek deneyin ve duruma göre uygulamadan çıkıp tekrardan düzenlemeyi yapın.

Gelelim profil düzenlemesi hatasının dışında normal kullanımlarda oluşan problemlere. Bu uyarının farklı kullanımlarda da ekrana gelme olasılığı bulunmakta. Farklı alanlardaki durumlar içinde yine en son yapılanların incelenmesi gerekiyor. Olası diğer deneneceklerin bir listesini yazının devamına ekliyoruz.

  • Son değişiklikleri inceleyip duruma göre parça parça düzenlemeye giderek deneyin
  • Uygulamalarda bazen telefonla uyum göstermeyen sürümler anlamsız uyarılara sebep oluyor. Biz böyle bir olasılık için önceki sürümlerle deneyerek durumu netleştirmeye çalışırız
  • Uygulamadan ve açık olan tüm oturumlardan çıkış yaparak tekrar girip deneyelim
  • Telefonu ve internetimizi değiştirerek deneyelim
  • Belki ülke geneli veya uygulamanın merkezinde sorun bulunuyor
Twitter islem tamamlanamadi
Twitter işlem tamamlanamadı hatası

Hesaba yönelik engeller

Kullanıcının gün içerisinde en çok ne ile fazlaca uğraşmışsa bundan ötürü o alanda gün içi işlem kısıtlaması uygulanma olasılığı bulunuyor. Bunun denemesi ise çok basittir. Hesabınızda başka alanlarda kontrol yaparak durumunuzu anlarsınız. Örnek hesabınızın hakkındaki alanına bir kelimelikte olsa bir şey yazın ve kaydetmeye çalışın. İzin verilmiyorsa işte hesaba yönelik bir engelin olduğunu bu yolla anlarsınız.

Geçici gün boyu devam eden engeller, saatlik veya bir kaç güne kadar süre gelen durumlarda vardır. Hesabınıza eklediğiniz mail hesabınıza bunla ilgili bir bilgi gelmedi ise, artı hesabınızın bildirim alanında da yoksa o zaman geçici engelin olduğu anlamını taşır.

Bir başka haberimiz bu tweet kullanılamıyor sorununa da yanıt verdik

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir