Twitter Kapatılan Hesap Google Görünüyor

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Twitter kapatılan hesap Google görünüyor: Twitter hesabım devre dışı kaldı etkinleştiremiyorum. 30 Günden fazla kapalı olan hesap açılabilir mi yani devre dışı olan hesabı açmak mümkün müdür?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Twitter hesabınızı devre dışı bıraktınız ve tekrar açtığınızda bazı sorunlarla karşılaştıysanız aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

Twitter hesabını açtım takipçilerim ve takip ettiklerim sayısı sıfır olarak görülüyor. 30 Günden fazka devre dışı kalan hesap tekrar açılabilir mi diyenlerle de karşılaşıyoruz. Devre dışı olan hesabımı tekrar etkinleştiremiyorum giriş sayfasına yani anasayfaya yönlendiriyor. Sonra kayıtlı e-posta hesabımı ve telefon numaramı hesabımdan kaldırmak istiyorum kaldıramıyorum hata veriyor. 

Yukarıdaki sıkıntıyı yaşayanlar için önerilerimiz:

 • Tarayıcı ve uygulamadan test edin
 • Oturum kapatın ve tekrardan parolanız ile giriş yaparak kontrol ediniz
 • Profilde hesap doğrulamasının yapıldığından emin olun. Telefonun ya da mail’ in doğrulanmış olması gerekebilir 
 • Direk URL üzerinden bilgisayarda test edelim

Arama motorlarında profilin görülmesi normal diyebiliriz. Açık hesap görülebilir ve hesabın iptalinden sonra zamanla aramalardan kaldırılır. Hızlı işlem için arama motorunun iletişim bağlantılarıyla başvurulması gerekebilir. Bunun dışında ise mahkemeden bir karar çıkartabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Twitter Hesap Kapatıldı, Ancak Google’da Neden Hala Görünüyor?

Twitter hesabınızı kapatmış olabilirsiniz, ancak Google’da bu hesabın hala görünmesi birkaç nedenden kaynaklanabilir. Bu durumla başa çıkmanın çeşitli nedenleri ve çözümleri vardır.

1. Google’ın Güncelleme Süreci

Google, web sitelerini ve içerikleri belirli periyotlarda tarar ve günceller. Twitter hesabınızı kapattıktan sonra bile Google’ın bu güncelleme sürecini tamamlaması birkaç gün sürebilir. Bu nedenle, Google’ın zamanla değişen içeriklere uyum sağlaması beklenmelidir.

2. Google Önbellek Sorunu

Google, arama sonuçlarını önbelleğe alır, bu da eski içeriklerin bir süre daha görünmesine neden olabilir. Zamanla, önbellek güncellenir ve doğru bilgilerle eşleşir.

3. Bağlantılar ve İçerikler

Twitter hesabınıza dış bağlantılar veya referanslar varsa, bu bağlantılar Google tarafından taranarak arama sonuçlarında görülebilir. Hesabınıza bağlantı veren web siteleri ve içerikleri de Google’da görünmeye devam edebilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Twitter Hesap Kapatıldı Çözüm Yolları

1. Sabırlı Olun

Google’ın güncelleme süreci birkaç gün sürebilir. Hesabınızı kapatıp ardından bir süre bekleyin ve durumu kontrol edin.

2. Google Kaldırma Aracı

Google, web sayfalarını kaldırma taleplerini değerlendirir. Google Kaldırma Aracı üzerinden Twitter hesabınızın URL’sini kaldırma talebi göndererek süreci hızlandırabilirsiniz.

3. Robots.txt Dosyasını Kontrol Edin

Twitter hesabınızı kapattığınızda, Twitter robots.txt dosyasını günceller ve arama motorlarına hesabınıza erişimi engeller.

4. Bağlantıları Kaldırın

Twitter hesabınıza bağlantı veren web siteleri veya içerikleri kontrol edin. Bu bağlantıları kaldırarak Google’da görünen içeriklerin azalmasına yardımcı olabilirsiniz.

5. Yeni İçerik Ekleyin

Eğer mümkünse, Twitter hesabınızla ilgili yeni içerikler ekleyerek Google’ın daha hızlı bir şekilde güncellenmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Kapatılan Twitter Hesabı Google Çıkıyor Sorunları

 1. 30 Günden fazla devre dışı kalan hesap tekrar açılmaz. Yani etkinleştirilemez!
 2. Devre dışı olan Twitter hesabını açtığımda yani yeniden etkinleştirme de giriş sayfasına gidiyor. Etkinleşmiyor diyenler için farklı bir cihazdan ve bilgisayardan giriş yapıp deneyiniz.
 3. Twitter hesabınız 30 günden fazla devre dışı kaldıysa hesap otomatik kapanır ve e-posta / telefon numarası hesaptan düşer.
 4. Twitter’ a kayıtlı telefona ve mail adresine erişemiyorum diyenler için şifre sıfırlama adımları üzerinden giriş sorunu adımlarını deneyebilirler. Şirket hesapları için başvuru formunu doldurabilirsiniz.
 5. Twitter hesabımı devre dışı bıraktım kendiliğinden açılıyor. Şifre sıfırlama ve güvenlik adımlarını tekrar yapınız. Bu adımları güvenilir bir bilgisayar veya cihazdan yapınız.
 6. Twitter kapatılan hesap Google çıkıyor! Kapattığım Twitter hesabım hala Google’ de görülüyor. Arama motorlarından silinmemiş diyenler için arama motorları verilerini ne zaman güncellerse o zaman silinecektir. Acil silinmesini istenler iletişim için ilgili arama motoru destek sayfasını ziyaret edebilir. Google ise direk başvuru formu var.

İşlem bağlantı URL help.twitter.com/forms/restore

Kapatılan Twitter hesabı Google çıkıyor
Twitter Kapatılan Hesap Google Görünüyor
Twitter kapatılan hesap Google görünüyor
Twitter Kapatılan Hesap Google Görünüyor Sorunu
Twitter kapatılan hesap
Twitter Kapatılan Hesap Google’ da Gözüküyor
twitter giriş sorunu
Aramalara itiraz formu

Bazı durumlarda gün geçse dahi bir ihtimal geri almak mümkün olabilir. Bunları aşağıda belirttik ve değişken olduğunu belirtmekte fayda var.

 1. Hesap çalınmıştır ve kapatılmıştır. İşte bunun için başvurunuzu yapabilirsiniz.
 2. Haksız yere geliştirici tarafından kapatılan hesaplar.
 3. Gün dolmadan işlem yapılan kişiler.
 4. Tamamen kapanmadan hesabı geri açmak için sayfaya bir türlü giremeyenler. Burada önemli olan husus girişteki sıkıntının Twitter kaynaklı olması gerekmekte.
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir