Twitter karakter sayısı değişti!

Andronova
2 Minimum Okuma

Dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biride Twitter uygulamasıdır. Twitter uygulamasında gönderdiğiniz her twet 140 karakterle sınırlıydı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sosyal medya artık kullanıcılar için vazgeçilmez bir konuma gelmiştir. Sevincimizi, üzüntümüzü her duygumuzu sosyal medya hesapları üzerinden paylaşır hale geldik. Özellikle Twitter uygulaması duygu ve düşüncelerimizi ifade etmekte en çok kullandığımız sosyal medya aracıdır. 

Twitter 140 karakterli yapısı ile kişilerin bir çok tweet atmasına sebep olmaktadır. Bu karakter sayısı kişilerin düşüncelerini ifade etmede yeterli olmamaktadır. Twitter uygulamasının son geldiği noktayı görmek isterseniz, ülkelerin gündemlerine ve Twitter’da konuşulan gündeme bakınız. Aynı olduğunu göreceksiniz.

Twitter karakter sayısı

Twitter karakter sayısı değişti!

Twitter uygulaması daha önce 140 karakterli tweet sayısını iki katına çıkaracağını söylemişti. Firma 280 karakterli tweet gönderimi için testlere başlamıştı. Bu test çalışmalarını firma kullanıcılar ile de paylaşmıştı. Firma bu test çalışmalarını olumlu sonuçlandırmasından  sonra 280 karakterli tweet dönemini başlattı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yalnız 280 karakterli tweet atma işlemi bütün hesaplar için aynı anda olmayacak. Hesaplar hepsinin onaylanması biraz zaman alacaktır. Fakat ilk hesapların onaylanması ülkemizde başladı. Bazı yoğun kullanımı olan hesapların onaylanmasına başlanıldı. 280 karakterli tweetler atılmaya başlanıldı.

Firmanın yaptığı bu köklü değişimli artık Twitter’da yeni bir dönem başladı. Çünkü 140 karakterli tweetler firmanın en önemli özelliğiydi. Artık bu özellik bu karar ile değişmiş oldu.

Twitter ilk açıldığı günden beri bütün kullanıcılarına 140 karakterli tweetler atama imkanı vermişti. Bu durum kullanıcılar tarafından eleştirilmişti. Fakat bu özellik ile aslına bakarsanız firma kendine özgü bir sosyal medya ortamı oluşturmuştu. Twitter müşteri hizmetleri…


Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2017, 11:50

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş