Twitter erişim sorunu nedeni internette DDoS saldırıları

Türkiye dahil dünya genelinde internet erişiminde sorunlar görülmekte. Yapılan açıklamada internette DDoS saldırıları nedeniyle Twitter gibi büyük sitelere ara ara erişim sorunu görülmekte. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom / Avea

Twitter erişim sorunu nedeni internette DDoS saldırıları
banner192

Dün öğleden sonra başlayan Türkiye dahil dünya genelinde görülen bazı sitelere erişim sorunu hala devam etmekte. Yer alan bilgiye göre DynDNS gibi büyük sağlayıcılara yapılan DDoS saldırıları nedeniyle bazı web sitelerine ara ara erişim sorunu görülmekte.


Twitter erişim sorunu nedeni internette DDoS saldırıları


Yapılan açıklamada saldırı büyük oranda engellendi. Ama halan saldırıların devam ettiği ve az da olsa yavaşlama sorununun bulunduğu belirtildi.

facebook müşteri hizmetleri
Saldırının başladığı saatlerde 2 saat kadar bir kesinti olduğu açıklaması, saldırının büyüklüğünü ortaya koydu. Dünya' nın önde gelen bazı web site servis sağlayıcılarının da yaptığı açıklamada, bu saldırının tüm sistemleri etkilediği açıklandı.

Şuana kadar en çok etkilenen büyük sitelerden bazıları ise Paypal, Reddit, Spotify ve Twitter oldu. Saldırı ara ara güç kazanabiliyor. Özellikle saldırı Amerika da halen büyük etki yapmakta. Saldırılar dursa da etkisi zamanla geçmesi bekleniyor.


İnternette DDoS saldırıları


Twitter erişim sorunu nedeni internette DDoS saldırıları

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 12:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 2 yıl Önce

DDOS atakları, önemli sitelerin çoğuna hizmet veren DYN IPM DNS ve DynDNS gibi servis sağlayıcılarına yapılıyor. Saldırılar sonucu Twitter, PayPal, SoundCloud, CNN, Spotify, Netflix, Reddit, Disqus, Basecamp, Business Insider, Esty, Github, Guardian, Imgur, HBO Now, Pinterest, Recode, The Verge ve Wired gibi tüm servisler etkilendi. Sonuç olarak saldırılar Amerikan sağlayıcılarına yapılıyor.

Deniz
Deniz - 1 yıl Önce

Bu numara değiştirme olayını yeni hattı telefonumda aktifleştirdiğimde mi yapmalıyım???

Numara değiştirme
Numara değiştirme @Deniz - 1 yıl Önce

Yeni numarayı ekleyip eskisini kaldırabilirsiniz.

SIRADAKİ HABER
DMCA.com Protection Status