Twitter hesabım kilitlendi nasıl açılır çözümü

Twitter hesap sorunlarında çıkan giriş hatası bazen kullanıcıları sinir edebiliyor. Bunlardan biri olan “Twitter hesabınız güvenlik amacıyla kilitlendi” sorunu için çözüm önerili yazımızı inceleyebilirsiniz.

Twitter hesabım kilitlendi nasıl açılır çözümü

Twitter ve diğer sosyal ağlarda bazen kendiliğinden şifre sıfırlama mesajı gelebiliyor. Şifre sıfırlama e-postasında güvenlik amaclı kilitlendiğini belirten bir yazı çıkmakta. Bu uyarı çıktığında zorunlu telefon doğrulama veya kimlik doğrulama seçeneği önerilmekte. Olurda bu işlemde sorun çıkarsa Twitter ile iletişime geçmeniz için sadece bu konuya özel iletişim formu yer almakta.

Yukarıda bahsettiğimiz durum bazen kullanıcı tarafından veya başkası tarafından çok defa giriş denemesi yapıldığında ve yanlış şifre girildiğinde çıkabiliyor. Yanlış şifre denemelerinde genelde 1 saat veya daha fazla süre ile hesap kilitleniyor. Daha sonra açılıyor. Bazende başka ip ve cihazdan giriş yapılarak sorun çözülüyor.

Başka bir sorunda Twitter hesabının askıya alınması. Bu durum sık sık giriş denemeleri ya da Twitter politikalarına aykırı bir şeylerin yapılması nedeniyle çıkabiliyor. Eğer haksız yere hesabınızın askıya aldığını düşünüyorsanız, formu doldururken detaylı ve mantıklı bir tanım yapınız.

Twitter hesabım kilitlendi nasıl açılır çözümü

Kilitli Twitter hesabını açma

Aşağıdaki Twitter iletişim formuna girdiğinizde bu şekilde "Şu anda askıya alınmış / kilitlenmiş olmayan hesap" uyarısı aldıysanız, hesabınız ne askıda ne de kilitlenmiş. Yani bu form sadece bu sorun için kullanılmakta.

Twitter kilitli hesabı açma adresi: help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended

Başvuru link adresi ile Twitter hesabım kilitlendi, Twitter kilidni açma ve askıya alınan hesabı açma gibi işlemler için yardım alabilirsiniz. Twitter müşteri hizmetleri veya Twitter destek hattı gibi resmi bir çağrı merkezi bulunmamakta. Ama önerdiğimiz özel kurumsal destek hattından bazı sorunlar için yardım alabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Garip selo
Garip selo - 22 saat Önce

Neler oldu?
Hesabında olağan dışı bir etkinlik ve şifre değiştirilene kadar hesabın kilitlendiği yazıyor. Fakat hiç bir şey çalışmıyor ne yapmalıyım daha öncede böyle oldu açılması iki yıldan fazla sürdü Telefonum istendi verdim açıldı iki ay olmadan aynı sorunla karşı karşıyayız Lanet olsun

Twitter hesabımı kilitledi sorunu
Twitter hesabımı kilitledi sorunu @Garip selo - 22 saat Önce

Hesap çalma girişimleri, vpn kullanılması ve sık sık yanlış şifre girişleri buna neden olur.

Ismail. Çelik
Ismail. Çelik - 5 ay Önce

Hasabımı. Açamıyorum. Birden. Fazla. Hesap. Numaram. Kayıtlı. Olduğunu. Soluyor. Yardımınızı. Rıça. Ederım

Nazlidursun
Nazlidursun - 8 ay Önce

Tiviti hesabim kilitlendi

HESAP KİLİTLENDİ BAŞVURUSU
HESAP KİLİTLENDİ BAŞVURUSU @Nazlidursun - 8 ay Önce

İlgili help.twitter.com/forms/signin adres...

sefik  apaydın
sefik apaydın - 9 ay Önce

jesabım kilitlenfi tlfon numaram desteklemiyor diyo

behiye Polat
behiye Polat - 11 ay Önce

Onaylama kodu mesajı alamıyorum hesabım kitlendi giriş yapamiyorum

behiye Polat
behiye Polat - 11 ay Önce

Onaylama kodu mesajı alamıyorum hesabım kitlendi giriş yapamiyorum