Twitter hesap kurtarma geri alma

Twitter hesabım hacklendi çalındı nasıl geri alabilirim? Twitter hesabıma ait e-posta adresim değiştirilmiş, adıma başkası tweet atıyor çözümü nedir? Çalınan hesabı kurtarma.

Twitter hesap kurtarma geri alma
banner192

Sosyal medya günümüzde en çok kullanılan internet uygulamalarıdır. Akıllı telefonlar artık neredeyse sadece sosyal medya kullanımı için yanımızda bulunu hale geldiler. Bu kadar yaygın kullanılan sektöründe sıkıntıları büyük olmaktadır. Bu hesaplardan herhangi birinin çalınması ve sizin adınıza size ait olmaya mesajlar göndermesi bazen başınızı ağrıtabilmektedir. İşte o uygulamalardan biri olan Twitter hesabınızın çalınması durumunda neler yapabileceğinize dair bilgiler bu haberimizde...

Twitter hesabım çalındı çözümü

Çalınan Twitter hesabını geri alma: Twitter hesabınızın çalınması durumunda neler yapabileceğinize dair bilgileri makalemizde yayınlamaya başlayalım.  İlk önce şunu belirtelim eğer Twitter hesabınız başkaları tarafından çalındıysa bu e-posta adresinizin de aynı kişi tarafından ele geçildiği için olmuştur. Burada şunu hatırlatmakta fayda vardır güvenlik açısından e-postanızda kulanmış olduğunuz şifrenizi Twitter hesabınıza girerken kullanmayınız. Çünkü Twitter hesbınız ile e-posta adresinize ait şifreniz aynı olduğu zaman Twitter hesabınız çok kolay hacklenmektedir. Hesabınız çalan kişiler ilk önce e-postanızı ve cep telefon bilgilerini değiştireceklerdir. Twitter hesabınızı çalanlardan hesabınızı geri alabilmek için ilk önce çalınan e-postanızı geri almanız gerekmektedir.

Twitter hesabınız  çalındığında ilk yapmanız gereken Twitter sitesi üzerinden  Twitter Hesabım Çalındı tuşuna tıklayarak hesabınız geri alma formu doldurmanız gerekmektedir. Karşınıza gelen ekranın sol tarafında bulunan  “Başkası Tarafından ele geçirilmiş hesap” yazısına tıklayarak işlemlerinize devam ediniz.

facebook müşteri hizmetleri

Twitter hesap kurtarma

Twitter hesabım çalındı

Yukarıdaki resimde gösterdiğimiz bölüme giriş yaptıktan sonra karşınıza yeni bir ekran gelecektir. Bu ekranda Twitter hesabınızda kullanmış olduğunuz kullanıcı adınız sizlerden istenilecektir. Aşağıda bu ekranın görüntüsünü sizlerle paylaştık. Adronova yazan bölüme siz kullanmış olduğunuz twitter kullanıcı adınızı yazınız.

Twitter hesabım çalındı ne yapmalıyım

Bu adımı da geçtikten sonra twitter sizden iletişim kurabileceği e-posta adresi isteyecektir. Burada dikkat etmeniz gereken yazmış olduğunuz e-posta adresiniz korsanlar tarafından çalınan e-posta adresiniz olmamalıdır. Yeni bir e-posta adresi veya şifresini bildiğiniz bir e-posta adresinizi kullanabilirsiniz. Sorunun tanımı bölümüne hesabınız ile ilgili hatırladığınız doğru  bilgileri yazınız. Sorunun tanımı bölümüne ne kadar doğru bilgi yazarsanız hesabınızı geri alma  olasılığınız o kadar fazla olur. 

çalınan Twitter hesabını geri alma

Bu işlemden sonra Twitter tarafından yeni vermiş olduğunuz mail adresine doğrulama linki gönderilecektir. Bu linke tıklayarak mailin size ait olduğunu doğrulayınız. Eğer Twitter hesabınız ile ilgili bilgilerin doğrulunu kabul ederse yeni mail adresiniz twitter kullanıcısına tanımlanacaktır. Bu şekilde şifrenizi sıfırlayarak hesabınıza girebilirsiniz. 

Alternatif başvuru seçenekleri: support.twitter.com/forms/restore

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 20:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 10 ay Önce

Zamanında böyle bir sorunla bende karşılaşmıştım. Bu içerik yardımcı olabilir ama bunun yanında güvenliği sağlayan ve hesabın geri alınmasını yönlerin şöyle bir içerikte mevcut. Sorunları çözemeyenler buradan da fikir alabilir.

akinciFatma7
akinciFatma7 - 8 ay Önce

Hesabima giris yapamiyorum..cep telefonuna gelen dogrulama koduyla giris yapamiyorum..

Melda batuhan
Melda batuhan - 6 ay Önce

Slm bana yardımcı olma şansınız varmı tivitir hesabımı acamiyorum

Ayse
Ayse - 6 ay Önce

Şifremi unuttum ama şifremi yenileyemiyorum sürekli hata veriyor ne yapmam lazım

Ensar
Ensar - 4 ay Önce

Slm bana yardımcı olabılırbısınız Twitter hesabıma gırerken kullanıcı adım no ve dıyo kı fazla hesap bulundu.

mmgizem
mmgizem - 4 ay Önce

Arkadaşlar hesabimmi hiçbir şekilde açılmıyor Baya çalındı her şeyi yaptım olmuyor yardımcı olun lütfen

özge
özge - 3 ay Önce

Slm ben twitter eski hesabımı nasıl ger ala bilirim

özge
özge - 3 ay Önce

Slm ben twitter eski hesabımı nasıl ger ala bilirim

SIRADAKİ HABER
DMCA.com Protection Status