Twitter hesap kurtarma geri alma

banner186

Twitter hesabım hacklendi çalındı nasıl geri alabilirim? Twitter hesabıma ait e-posta adresim değiştirilmiş, adıma başkası tweet atıyor çözümü nedir? Çalınan hesabı kurtarma.

Twitter hesap kurtarma geri alma
Çağrı merkezi 16 Mayıs 2017 Salı 18:00

banner192

Sosyal medya günümüzde en çok kullanılan internet uygulamalarıdır. Akıllı telefonlar artık neredeyse sadece sosyal medya kullanımı için yanımızda bulunu hale geldiler. Bu kadar yaygın kullanılan sektöründe sıkıntıları büyük olmaktadır. Bu hesaplardan herhangi birinin çalınması ve sizin adınıza size ait olmaya mesajlar göndermesi bazen başınızı ağrıtabilmektedir. İşte o uygulamalardan biri olan Twitter hesabınızın çalınması durumunda neler yapabileceğinize dair bilgiler bu haberimizde...

Twitter hesabım çalındı çözümü

Çalınan Twitter hesabını geri alma: Twitter hesabınızın çalınması durumunda neler yapabileceğinize dair bilgileri makalemizde yayınlamaya başlayalım.  İlk önce şunu belirtelim eğer Twitter hesabınız başkaları tarafından çalındıysa bu e-posta adresinizin de aynı kişi tarafından ele geçildiği için olmuştur. Burada şunu hatırlatmakta fayda vardır güvenlik açısından e-postanızda kulanmış olduğunuz şifrenizi Twitter hesabınıza girerken kullanmayınız. Çünkü Twitter hesbınız ile e-posta adresinize ait şifreniz aynı olduğu zaman Twitter hesabınız çok kolay hacklenmektedir. Hesabınız çalan kişiler ilk önce e-postanızı ve cep telefon bilgilerini değiştireceklerdir. Twitter hesabınızı çalanlardan hesabınızı geri alabilmek için ilk önce çalınan e-postanızı geri almanız gerekmektedir.

Twitter hesabınız  çalındığında ilk yapmanız gereken Twitter sitesi üzerinden  Twitter Hesabım Çalındı tuşuna tıklayarak hesabınız geri alma formu doldurmanız gerekmektedir. Karşınıza gelen ekranın sol tarafında bulunan  “Başkası Tarafından ele geçirilmiş hesap” yazısına tıklayarak işlemlerinize devam ediniz.

Twitter hesap kurtarma

Twitter hesabım çalındı

Yukarıdaki resimde gösterdiğimiz bölüme giriş yaptıktan sonra karşınıza yeni bir ekran gelecektir. Bu ekranda Twitter hesabınızda kullanmış olduğunuz kullanıcı adınız sizlerden istenilecektir. Aşağıda bu ekranın görüntüsünü sizlerle paylaştık. Adronova yazan bölüme siz kullanmış olduğunuz twitter kullanıcı adınızı yazınız.

Twitter hesabım çalındı ne yapmalıyım

Bu adımı da geçtikten sonra twitter sizden iletişim kurabileceği e-posta adresi isteyecektir. Burada dikkat etmeniz gereken yazmış olduğunuz e-posta adresiniz korsanlar tarafından çalınan e-posta adresiniz olmamalıdır. Yeni bir e-posta adresi veya şifresini bildiğiniz bir e-posta adresinizi kullanabilirsiniz. Sorunun tanımı bölümüne hesabınız ile ilgili hatırladığınız doğru  bilgileri yazınız. Sorunun tanımı bölümüne ne kadar doğru bilgi yazarsanız hesabınızı geri alma  olasılığınız o kadar fazla olur. 

çalınan Twitter hesabını geri alma

Bu işlemden sonra Twitter tarafından yeni vermiş olduğunuz mail adresine doğrulama linki gönderilecektir. Bu linke tıklayarak mailin size ait olduğunu doğrulayınız. Eğer Twitter hesabınız ile ilgili bilgilerin doğrulunu kabul ederse yeni mail adresiniz twitter kullanıcısına tanımlanacaktır. Bu şekilde şifrenizi sıfırlayarak hesabınıza girebilirsiniz. 

Alternatif başvuru seçenekleri: support.twitter.com/forms/restore

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Mert - 7 ay önce
Zamanında böyle bir sorunla bende karşılaşmıştım. Bu içerik yardımcı olabilir ama bunun yanında güvenliği sağlayan ve hesabın geri alınmasını yönlerin şöyle bir içerikte mevcut. Sorunları çözemeyenler buradan da fikir alabilir.
Avatar
akinciFatma7 - 6 ay önce
Hesabima giris yapamiyorum..cep telefonuna gelen dogrulama koduyla giris yapamiyorum..
Avatar
Melda batuhan - 4 ay önce
Slm bana yardımcı olma şansınız varmı tivitir hesabımı acamiyorum
Avatar
Ayse - 3 ay önce
Şifremi unuttum ama şifremi yenileyemiyorum sürekli hata veriyor ne yapmam lazım
Avatar
Ensar - 2 ay önce
Slm bana yardımcı olabılırbısınız Twitter hesabıma gırerken kullanıcı adım no ve dıyo kı fazla hesap bulundu.
Avatar
mmgizem - 2 ay önce
Arkadaşlar hesabimmi hiçbir şekilde açılmıyor Baya çalındı her şeyi yaptım olmuyor yardımcı olun lütfen
Avatar
özge - 3 hafta önce
Slm ben twitter eski hesabımı nasıl ger ala bilirim
Avatar
özge - 3 hafta önce
Slm ben twitter eski hesabımı nasıl ger ala bilirim