Twitter takip edemiyorum sorunu hatası

banner186

Twitter takip edemiyorum hatası nedir ? Twitter takip sayısı, Twitter maksimum kullanıcı sayısı nedir ? Twitter şuan daha fazla kişiyi takip edemezsiniz hatası

Twitter takip edemiyorum sorunu hatası
Savaş Taşcıoğlu 06 Ekim 2016 Perşembe 22:09

banner192

Twitter maksimum kullanıcıya nasıl ulaşılır ? Twitter hesabım üzerinden artık yeni kişileri takip edemiyorum. iPhone Twitter hesabımdan takip edemiyorum. Android Twitter uygulamasında takip olmuyor. Twitter başkalarını takip edemiyorum hatası. 

Twitter üzerinden başka hesapları takip edemiyorum şeklinde bir hata alıyorsanız. Muhtemel sebepler ya hesabınızda kötüye kullanımdan dolayı bir kısıtlama gerçekleştirilmiştir yada maksimum kullanıcı takip sayısına ulaşmışssınız demektir. Peki bu kötüye kullanım ve maksimum kullanıcı sayısı nedir ? Kötüye kullanıma düştüğünüzde Twitter neler yapabilir ? Hesabınızı kilitlememesi için neler yapmalıyız ? Tüm bu sorularınızın cevabı makalemizde. 


Twitter takip edemiyorum sorunu hatası

Twitter takip edemiyorum sorunu hatası
 

Twitter takip edemiyorum hatasının nedenleri ?

Twitter'da başka hesapları takip etmek istediğinizde karşınıza şuan da daha fazla kişiyi takip edemezsiniz şeklinde bir hata mesajı gelirse öncelikle yapmamız gereken işlem. Öncelikle hesap ayarlarını tekrar kontrol ederek yeni bir doğrulama kodu ile hesabınızı güvene almanızı öneriririz. Çünkü Twitter kötüye kullanımda yada Twitter kurallarını ihlal eden bir davranış gördüğünde o hesabı kilitleyebilir. Bu durumda da biraz öncede belirttiğim gibi hesabınızın güvenlik adımlarını tekrardan gözden geçirmeniz gerekecektir. 

İkinci nedenlerden birisi ise maksimum takip sayısına ulaşmış olabilirsiniz. Bunun sebebi ise Twitter sistemlerinin zorlanmaması için gereksiz kullanım ve makul kullanım gibi işlemlerin azaltılması içindir. Maksimum takip sayısı nedir ? diye soracak olursak eğer. Maksimum kullanıcı şu demek Twitter'da her kullanıcı bir günde maksimum 1.000 kişiyi takip edebilir. Her hesap toplamda 5.000 kullanıcıyı takip edebilir. Bu limit tamamen Twitter tarafından belirlenen bir üst limittir. 5.000 kullanıcıyı takip edebilir limiti değişkenlik gösterebiliyor. Bu sayı her hesap için farklı limitlere ulaşabililiyor. Örnek olarak takipçi sayınız, takip edilen sayınıza oranla işlem yapılır. Bu oranın da Twitter tarafından paylaşılmadığını belirtelim.

 Twitter takip edemiyorum hatasının çözümü ?

Twitter takip edemiyorum hatasının çözümü ?

Agresif kullanım olarak ta bilinen tanımadığı kişileri sürekli takip etmek. Dikkat çekmek için sürekli farklı hesapları takibe alarak, gün içerisinde takip sayısını artırmak amaçlı kullanılmaktadır. Fakat Twitter bu şekilde kullanımın önüne geçmek için bu şekilde limitlerle daha etik bir kullanım sağlamayı amaçlamıştır. Eğer gün içerisinde bu şekilde sürekli birilerini takip edip sonra üst limite ulaştıysanız, fikriniz değiştiyse profilinize girerek bazı kullanıcıların takibini bırakabilirsiniz. 

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×