Twitter numara ekleme kaldırma nasıl yapılır

blank

Twitter numara ekleme işlemlerini yaparken birde numara kaldırma sırasında işlem yapılamadı şeklinde sorun yaşayanlar oluyor. Resimli anlatımla sizlere yapılabileceklerden bahsedeceğiz. Eğer numarayı kaldıramıyorsanız resmi sitesinde yardım sayfasını ziyaret ediniz.

teknik destek

Sosyal medya uygulamaları içerisinde en çok kullanılanlardan biri olan Twitter’ da yer alan telefon numaranızı nasıl değiştirebileceğinizi bu haberimizde sizlerle paylaşacağız. Sosyal medya hesaplarında telefon numarasının tanımlı olması güvenlik ve hesabınıza tanımlı şifrelerinizi değiştirmeniz için önemlidir. Çünkü son dönemde sosyal medya hesapları başkaları tarafından ele geçirilen bir çok kişi bulunmaktadır. Bu tarz olumsuz durum yaşayanlar için telefon numarasının hesaplarında tanımlı olması önemlidir.

İşlemlerden önce bilgilendirmek amaçlı bazı önemli detayları sizlerle paylaşacağız.

Telefon numarası ekleme sırasında oluşacak hataların ne anlama geldiğini araştırmak adına hem sitemizden hem ilgili ağın yardım alanından yararlanabilirsiniz.

Ekleme işlemlerinden önce kesinlikle bir mail adresinin bu ağda yer almasını sağlayınız.

Twitter telefon numarası ekleme

Hesabınızda bulunan telefon numarasını değiştirebilmek için aşağıdaki adımları uygulayınız:

  • İlk olarak hesabınıza giriş yapınız. Önerimiz web sayfasını açarak devam etmeniz. Açtıktan sonra karşınıza gelen ekrana kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak giriş yapınız. 

  • Ardından telefon numarasını eklemek veya düzenleme işlemleri yapabilmeniz için profil simgesine tıklayınız. Karşınıza gelen açılır menüden Ayarlar simgesine tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu menü sizlere gösterilmiştir.

  • Bu işlemden sonra karşınıza gelen seçeneklerden Mobil yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde ayarlar bölümünde gireceğiniz bölüm gösterilmiştir.

Twitter numara ekleme

  • Bu işlemden sonra karşınıza gelen ekrana telefon numaranızı yazarak Devam Et yazısına tıklayınız. Bu işlemden sonra güvenlik amacıyla sistem sizlere sms kodu gönderecektir. Bu kodu ekrana yazarak işlemlerinize devam ediniz. Var olan numarayı değiştirmek için ise Mobil menüsünden “Numara Düzenle” yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde telefon numarası giriş ekranı gösterilmiştir.

Twitter numara kaldırma

Twitter numara kaldırma değiştirme

Ekli telefon numarasını kaldırmak için yine yukarıdaki adımları takip edip kayıtlı numarayı mobil bölümünden görebilirsiniz. Numarayı kaldırmadan önce farklı güvenlik seçenekleri eklemeyi ihmal etmeyiniz. Farklı bir numara ekleyecekseniz yani numara değişikliği yapacaksanız önce numarayı ekleyiniz sonra kaldırınız. 

İşlemlerde sorun yaşayanların farklı cihazlarda, bilgisayarda ve internetle denemesi gerekebilir. Çok sık denemelerden dolayı kaldırma gerçekleşmeyebilir.

Talep göndermek için aşağıdaki alandaki bağlantıyı deneyiniz.

Numara kalkmıyor sorunu

Şüpheli durumlarda yapılan bir kısıtlama olma olasılığı için her zaman aşağıdaki adımlarda söz ederiz. Bunlar denendikten sonra birde talep bildiriminde bulununuz.

Hesabınıza giriş yaparken kullandığınız cihazlardan bir süre işlem yapmayınız. Mümkünse kullanmamış olduğunuz bir cihazdan deneyiniz.

Şikayet durumlarında ceza alınmış hesaplar açık ama bazı özelliklerin kullanılması engellenebiliyor. Böyle bir şeyde sürenin dolması beklenmesi gerekiyor.

Profil alanından ek bir giriş yöntemin açılması ve doğrulamadan sonra onunla giriş yapılmaya çalışılması belki işinizi çözecektir.

Bildirimde bulunmak isteyenler için diğer öneri yazımız andronova.net/twitter/twitter-iletisim-turkiye-telefon-numarasi-h2986.html bağlantısını deneyiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!