Twitter profilime bakanları görme uygulaması

Andronova

Twitter profile bakanları görme programı olarak çok az sayıda uygulama ve bazı sitelerle karşılaşılabiliyor. Bunların tamamı sıkıntılı fake işlemler olduğunu belirtelim.

Twitter, birçok insanın kullandığı sosyal medya hesaplarından bir tanesidir. Her insanın kullanım amaçları farklı olmakla birlikte, kimi insanlar başkalarını takip etmek amaçlı kullanır. Bu konu ile alakalı olarak, Twitter profiline bakan insanların görülüp görülmeyeceği konusu merak edilir.

Profiline bakanları görmek mümkün mü?

Twitter kullanıcılarının merak ettiği bir konu, Twitter profiline bakan insanların görülmesinin mümkün olup olmadığı konusudur. Bu konuda, twitter sosyal medya uygulamasının verdiği izin ve yetkilerine bağlı olarak, verilebilecek kesin bir cevap vardır. Profile bakan insanların görülmesi mümkün değildir.

Bazı siteler profile kim bakmış görebildiğini söylüyor. Test ettiğinizde sayı olarak bir şeyler veriliyor ve hatta biraz daha fazlasını gösterenler olabiliyor. Esas olan son günlerde sizin attığınız tweetleri beğenen ve reply edenler. Yani yanıltıcı bir bilgi.

Bakanları görme programı diyenlere dikkat!

Verileri gösteriyor diyen uygulamaların çoğu hesabınıza erişim izni istemekte. Hatta bazıları hesap şifrenizle giriş yapmanızı dahi istiyor. Bu bazı sosyal ağlarda bazı verileri görmenizi sağlayabiliyor ama Twitter için bunu söylemek doğru olmaz.

Erişim verdiğiniz izinler şöyle bir tehlikeyi çıkarabilir:

  • Hesaba virüs bulaşması
  • Çalınması ve bilgilerin değiştirilmesi
  • Reklam amacıyla kullanılması
  • İşlemler için ücret istenmesi
  • Önce parasız ve sonrasında test kullanımı ve ram kullanım için paralı diye abonelik yapmak

Gibi bir dizi sıkıntılarla karşılaşılabilir. Hiç bir uygulamaya hesabınıza erişmek için şifre onayı vermeyiniz.

Twitter profile bakanları görme uygulaması

Çoğunlukla uygulamalar arasında, Twitter profile bakanları görme uygulamaları yer alır. Farklı seçeneklerle, kişinin hesaplarına ait olan bilgileri girmeleri istenerek karşılarına bir liste çıkarılır. Ancak bu durum gerçeği yansıtmaz. Bazen kişinin bilgilerinin çalınmasına neden olurken, bazen de uygulama karı göz önünde bulundurulur. Her iki seçenekte de karma listeler kişiler için sunulur.

Twitter profile kim baktı görme izni

Twitter uygulaması, profile bakan insanların yalnızca sayılarına yönelik olarak bilgi verir. Bu durum da her zaman geçerli değildir. İlk önce kişi bir paylaşım yapmış olmalıdır. Daha sonra bu paylaşımın altındaki ayrıntı gösterme kısmına giriş yapılmalıdır. Kullanıcıların paylaşımı gördükten sonra kaç kez profil üzerine tıklama yaparak baktıkları gözükür. Ancak uygulamalarla veya farklı yöntemlerle kişiler görülmez.

Twitter profilime bakanları görme uygulaması


Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 02:32

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir