Twitter reklam ile banka bilgilerini çalma

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Twitter' dan yayınlanan bazı reklamlarda banka bilgileri çalma veya banka şifresini çalma yöntemi kullanılıyor. Hediye bonus adı altındaki paylaşımlara dikkat.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Twitter ve bazı yerlerde şu şekilde bir reklamla karşılaşabilirsiniz. “Denizbanksizlerle.com bugün’ den itibaren yeni internet şubemiz hizmete girmiştir. Yukarıdaki linkten ilk kez giriş sağlayan tüm müşterilerimize banka kriterlerinize göre 7000 TL ye kadar bonus hediye” dikkat banka bilgilerini çalma yöntemi!

Yukarıdaki tarz reklam dolandırıcılığı geçen yıldan beri çok yoğun şekilde görülmekte. Özellikle sık sık Twitter reklamlarıyla çıkan bu dolandırıcılık yöntemiyle ilgili adrese tıklayanların her hangi bir virüsle karşılaşmadığı ama banka bilgilerini yazarak şifrelerinin hacklara gitti ve sonrasında doğrulama kodunun girilmesi istenilmekte.

Denizbanksizlerle adlı reklam dolandırıcılığını sizin için denedik ve yöntemin ne kadar tehlikeli olduğunu göstermek istedik. Denizbanksizlerle Twitter reklam dolandırıcılığı…

Reklamla gelen banka hesabı bilgilerini çalma

  • İlgili site denizbanksizlerle.com girildi
  • T.C veya banka kullanıcı adının ve parolanın yerine rastgele bir şey yazdık
  • SMS doğrulamasına kafadan bir sayı yazdık
  • Operatörünüz tanımlanıyor yazısı geldi
  • Onay SMS şifreniz gönderildiğini belirten yazı geldi
  • Son işlem kayıtlı telefon numarasının yazılması isteniledi

Tüm yazdıklarınız karşıya ulaştı ve sondan bir önceki işlemle gönderdiğiniz kodu kullanmaları için sizin telefon numaranızı öğrenmek istedileri. Bu bilgiyide gönderdiğinizde işlemler tamamlanmış olacak.

Twitter reklam ile banka bilgilerini çalmaReklamla gelen banka hesabı bilgilerini çalmabanka bilgilerini çalmabanka şifresini çalmatwitter banka reklamı

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

denizbank virüsü

Banka şifresini çalma yöntemi girişimine dikkat edin biz Twitter üzerinden şikayetimimizi ilettik. Ama sürekli başka bir reklamla farklı bir bankayla karşımıza çıkabiliyorlar.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir