Twitter takip edemiyorum sorunu hatası

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Twitter takip edemiyorum hatası ve şu anda daha fazla kişiyi takip edemezsin nedir? Twitter takipçi maksimum kullanıcı sayısı sınırına ulaştıysanız 3 gün beklersiniz.

Ad imageAd image

Twitter hesabım üzerinden artık yeni kişileri takip edemiyorum veya başkalarını takip edemiyorum sorunu çok takipçili hesaplarda sık sık karşılaşılabiliyor. Haberde bununla karşılaşanların yapabileceği pek fazla bir şey olmadığını yazmak istedik.

Twitter üzerinden başka hesapları takip edemiyorum şeklinde bir hata alıyorsanız. Muhtemel sebepler ya hesabınızda kötüye kullanımdan dolayı bir kısıtlama gerçekleştirilmiştir ya da maksimum kullanıcı takip sayısına ulaşmışssınız demektir. Peki bu kötüye kullanım ve maksimum kullanıcı sayısı nedir ? Kötüye kullanıma düştüğünüzde Twitter neler yapabilir az veya çok biliyorsunuzdur. Hesabınızı kilitlememesi için neler yapmalıyız gibi soranlarda oluyor.

  • Aşırı şekilde takip etmenin ucunu kaçırdıysanız belli bir süreliğine ara verin.
  • Kullanılan internet veya cihaz şüpheli davranışlar sergilediği düşüncesi oluşmuşsa farklı bir yerden ve cihazdan deneyin.
  • Hesabınıza ek doğrulama eklemediyseniz ekleyiniz.
  • Parçalı halde ve zamana bölerek takip yaparsanız daha az dikkat çekersiniz.
  • Aynı anda sadece peş peşe takip işlemi yaptığınızda direk takibe alınırsınız.

Twitter takip edemiyorum sorunu hatası
 

Twitter’da başka hesapları takip etmek istediğinizde karşınıza şuan da daha fazla kişiyi takip edemezsiniz şeklinde bir hata mesajı gelirse öncelikle yapmamız gereken işlem hesap ayarlarını tekrar kontrol ederek yeni bir doğrulama kodu ile hesabınızı güvene almanızı öneriririz. Çünkü kötüye kullanımda veya kurallar ihlal eden bir davranış görüldüğünde o hesap kilitlenebiliyor. Bu durumda biraz öncede belirttiğim gibi hesabınızın güvenlik adımlarını tekrardan gözden geçirmeniz gerekecektir. 

Ad imageAd image

İkinci nedenlerden birisi ise maksimum takip sayısına ulaşmış olabilirsiniz. Bunun sebebi ise Twitter sistemlerinin zorlanmaması için gereksiz kullanım ve makul kullanım gibi işlemlerin azaltılması içindir. 

Maksimum kullanıcı şu demek?

Twitter’da her kullanıcı bir günde maksimum 1.000 kişiyi takip edebilir. Her hesap toplamda 5.000 kullanıcıyı takip edebilir. Bu limit tamamen Twitter tarafından belirlenen bir üst limittir. 5.000 kullanıcıyı takip edebilir limiti değişkenlik gösterebiliyor. Bu sayı her hesap için farklı limitlere ulaşabililiyor. Örnek olarak takipçi sayınız, takip edilen sayınıza oranla işlem yapılır. Bu oranın da Twitter tarafından paylaşılmadığını belirtelim.

 Twitter takip edemiyorum hatasının çözümü ?

Twitter takip edemiyorum hatasının çözümü ?

Agresif kullanım olarak ta bilinen tanımadığı kişileri sürekli takip etmek. Dikkat çekmek için sürekli farklı hesapları takibe alarak, gün içerisinde takip sayısını artırmak amaçlı kullanılmaktadır. Fakat Twitter bu şekilde kullanımın önüne geçmek için bu şekilde limitlerle daha etik bir kullanım sağlamayı amaçlamıştır. Eğer gün içerisinde bu şekilde sürekli birilerini takip edip sonra üst limite ulaştıysanız, fikriniz değiştiyse profilinize girerek bazı kullanıcıların takibini bırakabilirsiniz. 

Ad imageAd image


Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 03:24

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir