Twitter takip edilen ve takipçiler 0 gözüküyor

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Twitter takip edilen 0 görünüyor veya takip ettiklerim görünmüyor sorunu çekenlerin ilk aklına gelen ceza aldım ve takipçi yasağı aldım oluyor.

Teknoloji destek

Twitter takip edilen 0 gözüküyor sorunu nadirde olsa takipçiler kısmında da çıkabiliyor. Buradaki durum çoğunlukla kullanıcının yapmış olduğu ihlale göre şekilleniyor ve gün bazlı, haftalık, aylık ve süresiz gibi engelleme sürelerine sahip. Tabi sistemdeki arızalarında bunu doğurduğunu belirtebiliriz.

Siyasi içeriklerin ağırlıklı olduğu ağda bilerek veya yanlışlıka şikayet edenlerle karşılaşılabiliyor. İletilen şikayetin konusu ve kişi sayısı bunu şekillendiriyor ve incelenmeden işleme alınmıyor. 

Arada bir yorumla dava açacaklarını söyleyenlere şahit oluyoruz. Neden sıfır görünüyor, hangi hakla takipçilerimi silersiniz ve benzeri şekilde yazanlar oluyor. Ağ sözleşmesinde bu hakka sahip olduklarını belirtiyorlar ve zorunlu bir hizmet vermediklerinden böyle başvuruların pek anlamı olmuyor. Zaten çoğunun da zarf attığını düşünüyoruz. Yazımıza eklediklerimiz bir öneriden ibarettir. Çeşitli sorunlarda kullandığımız adımlardan oluşmakta.

bir öneridir ve belki şu an yaşamış olduğunu geçici bir durum olabilir.

Twitter takipçiler 0 gözüküyor neden olacak etkenler

İlk akla gelenleri yazıyoruz ama çoğu acaba yasaklandım mı düşüncesine sahip oluyor. Bizimse düşüncemiz geçici bir zamanlığına hesabın belli alanlarında kısıtlama yapılmakta.

 1. En son yaptığınız paylaşımlara ve yorumlara bakmanızı öneriyoruz. Buna yaptığınız retweetlerde dahil.
 2. Telifli durumlar, kişisel hakların ihlalleri ve hakaretlerin sonucu yaptırımla sonuçlanır.
 3. Yoğun spam bildiriminde bulunulması veya paylaştığınız içeriklerde sakıncalı görülerek yaptırım uygulanması. Eğer haksız yere bir şeyler yapılıyorsa yoğun spam dahi olsa belli bir süreliğine engel alabilirsiniz.
 4. Şüpheli görülen davranışların sonucu. (Virüs, önemli bilgilerin değiştirilmesi, farklı yerlerden giriş veya girilmeye çalışılması)
 5. Kullanılan bilgilerin doğru olmaması veya şüpheli görülmesi.
Twitter takip edilen ve takipçiler 0 gözüküyor
Twitter takip edilen ve takipçiler 0 gözüküyor

Twitter takip edilen 0 görünüyor çözümü var mı?

Öncelikle yaşananın geliştiriciyle alakalı olmadığından emin olunuz. Başkalarıyla ve varsa yedek hesabınızla test edinip sonrasında aşağıdakilere bakınız.

 1. Yapmış olduğunuz son zamanlardaki tüm işlemlerin incelenmesi ve test amaçlı silinerek 2- 3 gün kadar beklenilmesi.
 2. Tarayıcılarla ve uygulama ile deneyiniz. Başka internet ve telefonla bakılmasında da fayda olacak. (DNS kullanılarak modemin başlatılması)
 3. Profilde eksik alanlar varsa doldurunuz ve ek doğrulamadan yararlanınız. Yani mail ve numara eklemeden bahsediyoruz.
 4. Hesabınızda bir şeyleri değiştirmek istediğinizde hata alıyorsanız belki de ceza almışsınızdır (Geliştiriciye talep gönderebilirsiniz)
 5. Uygulamaya gelen bir güncellemeden kaynaklı olma durumlarında eski versiyonlardan biriyle deneyelim.
 6. Oturumlarınızın tümünü çıkışa atın.
 7. Şifrenizi değiştirerek birde böyle deneyin.
 8. Uygulamanın destek birimine sorunu bildirin.

Başvurunuza dönüş yapılması

Sorununuz bildirmek istiyorsanız Twitter iletişim içeriğimizi kullanabilirsiniz. Dönüş yaparlar mı diye yazanlar oluyor. Cevabımız belli bir zaman geçtiğinde tekrardan talep gönderiniz. Birden çok bağlantı ayrı günlerle denenmesi daha faydalı olacak.

Talep gönderimlerinde doğru başlığın seçildiğinden emin olun. Geri dönüş için belirttiğiniz mail hesabı sosyal medya hesabınızda kullandığınızla aynı olmasını öneriyoruz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir