Twitter teknik bir hata var hatası nedir?

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

Sabah saatlerinde Twitter kullanıcıları siteye erişim yapmak istediklerinde teknik bir hata ile karşılaştı. Twitter neden açılmıyor saldırı mı var soruları akıllara düştü!

Sponsorlu reklam

Bu sabah saatlerinde Twitter sitesine ara ara erişim sorunu yaşandı. Bazı kullanıcılar Twitter’ a giriş yapamazken bazı kullanıcılarda paylaşım yapamadı. Peki sorun neydi?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Twitter erişim sorunu neredeyse akşam saatlerine kadar ara ara görülmeye devam etti. Herkesin aklından geçen soru ise acaba Twitter saldırı mı alıyor! Sorunla ilgili Twitter yetkilerinden gelen resmi açıklamaya göre sunucuları kaynaklı geçici bir durum olduğu yönünde.

Sponsorlu reklam

Tabi Twitter, Facebook kadar aktif kullanıcıya sahip olmamasına rağmen büyük bir kitleye sahip. Genelde siyasi paylaşımlarla bilinmekte.

Twitter teknik bir hata var hatası nedir?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Twitter teknik bir hata var hatası

Twitter’ da görülen sorun neydi? Twitter.com’ a girildiğinde aşağıdaki görüntü “Teknik bir hata var” ile karşılaşılıyordu. Tabi şuan bu sorun görülmemekte. Ama tekrarlanırsa her hangi bir işlem yapmamanız önerilir.

Twitter teknik bir hata var sorunun kaynağı Avrupa, Amerika ve Japonya sunucuları kaynaklı olduğu yönünde.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Twitter’ a erişimde genel bir sorunun dışında hata alan kullanıcılar farklı bir cihazdan ve internet ağından giriş yapıp denemeleri önerilir. Alternatif DNS adresleri ve VPN uygulaması da kullanılabilir. Tabi güvenli olanlar tercih edilmeli. Aksi takdirde güvenlik açığı oluşabilir.


Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 19:09

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.