Twitter tweet nasıl şikayet edilir?

blank

Twitter’ da tweet şikayet etme işlemlerinde iki örnek seçeneği resimli şekilde anlatımla şekillendirdik. Uygulama üzerinden tweet bildirimi daha kolay yapılmakta.

teknik destek

Twitter birini şikayet etme işlemi için uygun görüldüğü takdirde başvurunuz incelenmeye alınıyor. Bir çoğunda şikayete konu olan şeyin olmadığı yönünde dönüşler yapılıyor ve iş böyle olunca her şey yarım kalıyor.

Yakın zamanda ülkemizde sosyal medya düzenlemesinin hayata girmesi ile çok sayıda uygulamanın yapılan başvurulara hızlı şekilde yanıt vermesi gerekiyor. Buna uymayan şirketlere gerekli yaptırımlar uygulanacağı kararı açıklanmıştı. Bu süreden soran gözler bu şirketlere çevrildi. Facebook’ tan olumlu yanıt var ama merak edilen Twitter’ ın nasıl bir tepki vereceği.

Twitter, çoğunlukla siyasi paylaşımların ve tartışmaların yer aldığı bir platform diyebiliriz. Çoğu ağdan farklı bir yapısı var. Bir video veya fotoğraflarla anılan bir yapısı yok. Çoğunlukla yazılı açıklamaların yapıldığı yer. Çoğu ülke başkanları ve devlet yetkililerinin bu ağ üzerinden açıklama yaptığı biliniyor. Bundan dolayı önem arz eden bir yapısı var.

Kişi şikayeti için:

 • Profile girin ve noktalı alana dokunun.
 • Şikayet ve konusu seçilmesi gerekiyor.
 • Bazı seçeneklerde şikayetin incelenmesi için 5′ e kadar örnek tweet seçilmesi önerilebiliyor.
 • Seçeneklerde direk spam ve dolandırıcılık gibi başlıklar yer almakta. Bize göre detaylı alanın seçilmesi daha uygun olacaktır.

Telifle, özel hayat ve kişisel alana müdehale durumlarında özel başvuru alanı kullanılabiliyor. Resmi evrekla başvurulması veya savcılık kanalıyla iletilmesi de önerilebiliyor.

Kötü niyet ve taciz için:

 1. Öncelikle buradan help.twitter.com/forms/abusiveuser başvuruya ulaşalım.
 2. Ne bildirilecek ve eylem bölümündeki seçenek belirlenecek.
 3. Şikayet tweet bağlantısı ekleyecek.
 4. Sorun ayrıntısı, mail ve kullanıcı adınız eklenecek. Sonuç bildirimi uygulamadan bildirim olarak veya e-postanıza iletilebilir.
Twitter tweet nasıl şikayet edilir?
Twitter tweet nasıl şikayet edilir?

Spam tweet bildirimi için:

 • Bağlantı adresi help.twitter.com/forms/spam tarayıcıyla girin.
 • İkinci seçenekle devam ediniz ve aşağıdaki alanları doldurunuz.
 • Sorun detaylarına dikkat ediniz.
Twitter tweet şikayet etme
Tweet şikayet etme adresi

Tweet nasıl şikayet edilir sorusu bazen farklı amaçlarla soruluyor. Örnek hesabına ulaşamayanların bu seçeneği de düşündüğünü görüyoruz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!