Twitter tweetler görünmüyor gözükmüyor

Andronova
5 Minimum Okuma

Twitter zaman akışına hoş geldin. Şu anda burası boş ama bu durum fazla uzun sürmez. İnsanları takip etmeye başladığında Tweetler burada görünmeye başlar. İşte bu uyarı Twitter tweetler görünmüyor sorununda yanıt olarak verilen cevaplardan biri.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Twitter tweetler görünmüyor, kişinin hesabında oluşan bir sorundan veya yaptırımla karşılaştıktan sonra çıkan bir uyarı metnidir. Örnek görselde tam metin çıkıyor ama sadece bunla kısıtlı kalmadan sizlere bildirim gelmeden benzeri sıkıntılarda bahsetmek istedik. Zaten ekrana gelen uyarının bazen tam açıklaması çıkmayabiliyor. Böyle bir şeyde isteyenler geliştiricinin destek formlarını kullanabilir.

Zaman akışı hatası alanlara öneri olarak “Başla” butonuna dokunulması ve devamında yapılacaklar gösteriliyor. Uyarı alanların ek olarak arkadaşlarıyla iletişime geçip görebildiği paylaşım varsa beğenip retweet yapmalarını önerebilirsiniz. Sizde daha önce takip etmediğiniz bazı hesapları takip ederek deneyiniz.

Twitter tweetler görünmüyor sorunu

Yaşananın belki anlık verdiği bir tepki olarak düşünebiliriz. Çoğunun veya belli bölgelerin etkilenmiş olduğunu düşünerek hareket edilmesi mantıklı olacaktır.

  1. Deneyecek başka internet ve cihaz kullanınız. (Ban veya tehdit olarak görülme durumları için)
  2. Arkadaşlarınızın profilinizi ve paylaşımlarınızı incelemelerini isteyiniz.
  3. Hesabınızda ek doğrulama seçeneklerini kullanmaya çalışınız.
  4. Uygulama ve tarayıcıyla ayrı ayrı deneyelim ve varsa başka hesaplarınıza da bakınız.
  5. Tweet cezası veya şüpheli durumlarda oluşan durumların analizi için profilinizde bir iki şeyi değiştirip kaydet yapmaya çalışınız. İzin vermiyorsa bunlardan birinin oluşması mümkün.

Uygulamadaki olası sorunların neden olduğu etkenler

Twitter kullanıcılarının yaşadığı genel sorunlar kronik dediğimiz durumlardır. Diğer ağlara göre daha az sorun çıkaran bir yapısı vardır. Özellikle metin ağrılık olmasından dolayı bazen kullanıcıların çıkan olumsuzlukları fark etmedikleri oluyor.

Gelelim uygulama tarafındaki olumsuzlukların incelenmesine. Bizim denk geldiğimiz herhangi bir güncellemenin olumsuzlukla sonuçlanmasının temel sebebi telefonun eski bir yazılımla kullanılması. Kısaca uyum tarafında sorun yaşanmakta. Bu durumda önceki bazı uygulama sürümlerinin denenmesi gerekiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Tweetler gözükmüyor için çözüm adımları

Yurtdışında yaşanan olumsuz bir şeyler var mı diyerek ağdaki paylaşımlara bakınız. Ülkemizde sıkıntı çıkaracak bir yoğunluk veya dışa açılan sistemlerde yaşanan olumsuzluklar görülebilir.

Chrome kullananların geçmişi ve tarayıcıyı sıfırlamalarını öneririz. Tehlikeli olarak görülen denemelerden sonra geçici engel yaşatılması mümkün. Belki bilinçsiz şekilde yaptığınız şeylerden veya birisinin kasıtlı yere yaptığı işlemlerden dolayı buna maruz kalmış olabilirsiniz. Geliştiriciye bildirimde bulunmanız için aşağıdaki adımların uygulanmasını öneriyoruz.

Uygulamanın sağ köşesindeki çizgili alana giriyorsunuz ve yardım yazılı seçeneğe dokunup sizle alakalı olanla devam ediniz. Diğer bildirimde bulunacağınız adresleri yazı sonundaki öneri makalede bulacaksınız.

Twitter tweetler görünmüyor gözükmüyor
Twitter tweetler gözükmüyor

Twitter tweetler gözükmüyor şeklinde bir başlığa denk gelmeyenlerin genel bildirimler için kullanılan bağlantıdan yararlanılmasını öneriyoruz. Eğer akış sorunu hala çıkıyor ve siz ısrarla bir şeyleri zorlarsanız hesabın genel kullanımının engellenmesine neden olabilirsiniz. O an tweetler çıkımıyor olabilir ama ilerleyen saatler içerisinde bir bakmışsınız kendi kendine düzelmiş.

Buraya ağların tehdit olarak gördüğü bağlantıları ve cihazları durdurduğunu ekleyelim. Kişi hiç spam olacak bir şeyle uğraşmamasına rağmen böyleymiş gibi değerlendirilebiliyor. Kısaca aşırı olarak görülen her şeyin bir şüpheli davranışmış gibi algılanma durumu var.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Twitter tweetler görünmüyor Telefondaki adımlar

Tüm sistemlerde genel kontrol edeceğiniz seçenekler şu şekildedir:

  • Tarih yanlışlığında düzeltilmesi. Her türlü soruna sebep olur.
  • Boş alanın olmamasından dolayı bir çok aksaklığın yaşanması. Bir çoğu boş yer var dese dahi, hem sistemin hem uygulamaların sorunsuz çalışması adına belli bir miktarda boş alana ihtiyaç duyulur.
  • Uzun bir süre açık kalan sistemlerin kesinlikle kapatılıp açılması gerekiyor.
  • Telefona yüklü olan bir uygulamanın sorun çıkarması. Bunun analizi için son yüklemelerin kaldırılması durumu netleştirir.
  • Yüklü koruma uygulamasının sorun çıkarması.

Android için yapacağınız işlem

Android kullanıcılarının ilk uygulayacağı adım uygulamalar dediğimiz alana girip Twitter başlığına dokunmak. Sonra içerisinde bulunan seçeneklere dokunun.

Yukarıdaki işlemin amacı anlık oluşan sistemden kaynaklı sorunların çözümü. Önbellek, güncelleme ve veri kaldırmasından sonra kendi kendine sorunun halledildiğini göreceksiniz.

iPhone ve diğer sistemlere yönelik pek bir şey bulunmuyor. Bir ihtimal sıfırla yazan ayarların kullanılarak sıfırlanması. Tabi sadece ayarları sıfırlayacaksınız.

Twitter tweetler görünmüyor aramalarında çıkan sonuçların tümü sistemle alakalı olduğunu görmekteyiz.

Yazımızın sonuna geldik. Öneri yazımız Twitter bir hata oluştu içeriğini okumanızı öneriyoruz.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir