Twitter uygulamasında dil değiştirme

Ünlü paylaşım uygulaması olan Twitter'da kullanılan dili nasıl değiştirebileceğinizi veya yanlışlıkla değişsen dili nasıl Türkçeye çevirebileceğinizi bu haberimizde yayınlayacağız.

Twitter uygulamasında kullandığınız dili nasıl değiştirebileceğinizi veya yanlışlık ile farklı bir dile dönüşen twitter uygulamasını tekrardan nasıl Tükçeye çevirebileceğinizi aşağıdaki başlığımız altında yazılı ve görsel olarak sizlere anlatmaya çalışacağız.

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya aracı neredeyse bütün dillerde yayınlanmış durumdadır. Farklı dil seçenekleri ile bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu haberimizde örnek olarak sizlere Türkçeden İngilizceye çevirme işlemlerini anlatacağız. Bu işlemi sorunsuz olarak uygulayabilmeniz için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayınız.

Twitter dil ayarları

  • İlk önce Twitter uygulamasına giriş yapınız. Kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak bu uygulamayı açınız.
  • Ardından Twitter uygulamasında Ayarlar bölümüne giriş yapınız. Ayarlar bölümüne profil resminize tıklayarak ulaşabilirsiniz. 
  • Karşınıza bir çok ayar seçeneği gelecektir. Bu seçeneklerden ayarlar ve gizlilik seçeneğine tıklayınız.
  • Bu işlem sonucunda ise karşınıza yeni bir ekran açılacaktır. Açılan ekranda Hesap başlığı altında yer alan Dil seçeneklerini görebileceksiniz. Aşağıdaki resimde bu bölüm sizlere gösterilmiştir. Açılır menü şeklinde olan bölümde bir çok dil seçeneği bulunmaktadır. Biz bu seçeneklerden İngilizce olanı seçeceğiz.

Twitter dil ayarları

  • Dil işlemini seçtikten sonra sayfa sizlere farklı onaylama ekrana yönlendirecektir. Gelen ekranda ise  “Değişiklikleri kaydet” yazısını göreceksiniz. Bu yazıya tıkladığınızda ise uygulama aşağıdaki gibi bir ekran sizlere açacaktır. Açılan ekrana da sizlerden twitter şifrenizi tekrardan girmeniz istenecektir. Şifrenizi doğru girdikten sonra tekrardan  “Değişiklikleri kaydet” tuşuna basınız.

Twitter uygulamasında dil değiştirme

Bu işlemlerden sonra twitter uygulamasını belirlediğiniz dilde kullanmaya başlayabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 11:49

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.