Twitter video indirme

media 8396

Genellikle siyası paylaşımların yapıldığı Twitter' da yayınlanan videolar nasıl indirilir? Video indirme programı / yazılımı var mı? Chrome, Mozilla ve Save Twitter Videos GIF ile…

Andronova

Sosyal medya uygulamalarında bir çok uzun ve kısa metrajlı videolar paylaşılmaktadır. Bu uygulamalardan biride Twitter‘dır. Bu haberimizde ister bilgisayardan ister akıllı telefonunuzdan izlediğiniz Twitter videolarını nasıl indirebileceğinizi sizlere anlatacağız. İlk olarak isterseniz masaüstü bilgisayarlardan nasıl video indirebileceğiniz ile başlayalım.

Twitter video nasıl indirilir

Twitter video indirme

Birinci Yöntem: Masaüstünden video indirebilmek için direk tarayıcınızı açmanız gerekmektedir. Tarayıcınızı açtıktan sonra bilgisayara indireceğiniz videonun twet URL’sini kopyalayınız. Twet video urlsini kopyalayabilmeniz için yayınlanan twetin sağ tarafında bulunan ok işaretine tıklayınız. Ardından açılan sayfadan  “Tweet’in bağlantı adresini kopyala” yazısına tıklayınız.

Video urlesini aldıktan sonra “twittervideodownloader. com” adresini açarak karşınıza gelen url bölümüne kopyaladığınız urlyi yapıştırınız. İşlemden sonra linkin altında çıkan Download yazısına tıklayınız.Bu işlemden sonra karşınıza yeni bir sayfa açılacaktır. Açılan sayfada yer alan download yazısına tekrar tıklayarak videoyu indirebilirsiniz.

Yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemi kullanarak hem masaüstü hemde akıllı telefonlarda twitter videolarınızı indirebilirsiniz. Ancak iOS işletim sistemlerinde ise tweet bağlantı adresini kopyalayabilmek için sağ kısımda bulunan paylaş seçeneğine giderek bağlantı adresini kopyala seçeneğini seçiniz. Bu işlemden sonra diğer adımlar yukarıda anlattığımız gibi olacaktır. 

İkinci Yöntem: Diğer indirme yöntemi ise Chrome veya Mozilla web tarayıcılarına yükleyeceğiniz bir eklenti ile video indirmedir. Aşağıdaki linklerde yer alan uygulamayı tarayıcınıza kurarak video indirebilirsiniz.

chrome.google. com/webstore/detail/twitter-video-downloader/ncopnfnhaehoeebnokdgjfcjgpmcgjmj

addons.mozilla. org/en-US/firefox/addon/twitter-video-downloader/?src=search

Üçüncü Yöntem: Son yöntem ise Android veya iOS işletim sistemlerine kuracağınız bir uygulama ile video indirebilirsiniz. Google Play Store üzerinden  “Save Twitter Videos GIF” uygulaması ile twitter videolarını indirebilirsiniz.

Uyarı! Yasal oluşabilecek sorunlar için kullanıcı sorumluluğunda olduğunu hatırlatmak isteriz. Genel sorunlar için destek sayfası bulunmakta. Ama Twitter müşteri hizmetleri yer almamakta. Destek hattı


Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 15:52

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.