Twitter yedek alma Tweet arşivini indirme

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Popüler sosyal medya ağlarından biri olan Twitter' da hesap' ta bulunan Tweet' leri yani Twitter yedeklerini nasıl alabileceğinizi yayınlayacağız. Yedekleme resimli anlatım.

Sponsorlu reklam

Sosyal medya araçları içerisinde en çok kullanılanlardan biride twitterdır. Twitterda yapmış olduğunuz bütün yazışmaları attığınız tweetleri tek bir dosyada nasıl indirebileceğinizi aşağıdaki başlığımız altında yayınlayacağız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Twitter hesabınızda yayınlamış olduğunuz bütün tweetlerini tek bir dosya arşüvleyebilmke çin aşağaıdaki adımları sırasıyla uygulayınız;

Sponsorlu reklam
  • Tweetlerinizi yedeklemeye başlamadan önce ilk olarak arşivleyeceğiniz twitter hesabınıza giriş yapınız. Twitter hesabınıza giriş yaptığınızda ise sizleri aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır. Bu ekranın sağ üst köşesinde bulunan ve profil resmini olan küçük resme tıklayınız. Bu işlemden sonra karşınıza bir menü gelecektir. Bu menü içerisinden ayarlar bölümüne giriş yapınız.

Twitter yedek nasıl alınır

Twitter yedek alma Tweet arşivini indirme

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • Bu adımdan sonra karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsü gelecektir. Bu bölümde bir çok seçenek yer almaktadır. Tweetlerinizi arşivleyebileceğiniz bölüme ulaşabilmek için sayfanın altına doğru ilerleyiniz. Sayfanın alt bölümünde “Arşivini İste”  tuşunu göreceksiniz. Bu anlattığımız bölümü aşağıda kırmızı kutucuk içerisine aldık. Bu tuşa tıkladığınızda ise karşınıza isteğinizi aldık, bağlantı e-posta adresinize gönderilecektir yazısı çıkacaktır.  Bu uyarıdan sonra twitter hesabınıza ait tweetleri arşivlemeye başlayacaktır. Arşivleme bitiminde tanımladığınız e-posta adresinize indirme linki gönderilecektir.

Twitter yedek alma

  • Yukarıdaki adımdan sonra e-posta adresinize gelen twitter arşiv indirme emali aşağıdaki gibidir. Karşınıza gelen bu e-posta adresinden Şimdi indir yazısına tıkladığınızda twitter sitesine sizleri yönlendirecektir. Bu ekranda twitter arşivinizin yanında bulunan indir tuşuna bastığınızda hazırlanan tweet arşiviniz bilgisayarınıza indirilecektir.

Twitter yedek nasıl alınır

Yukarıda indirdiğiniz dosya zip formatında bilgisayarınıza inmektedir. İnen zip dosyasını açtığınızda ise açılan dosyanın formatı “csv” uzantılı olacaktır. “csv” uzantılı dosyayı ise exel uygulaması ile açabilirsiniz. Açılan dosyanın içerisinde indirdiğiniz tweetlerinizi tarih ve günleri dahil görebilirsiniz. Ayrıca yine bu dosya içerisinde gelen “index.html” dosyasına tıkladığınızda ise internette ihtiyaç duymadan tweetlerinizi herhangi bir internet tarayıcısı ile açabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 14:50

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.