Twitter yıldız işareti zaman akışın anasayfaya ayarlandı

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Timeline ne demek ve Twitter uygulamasında sağ üst köşedeki yıldız simgesi ne alma geliyor yani “Zaman akışın anasayfaya ayarlandı” özelliği.

Ad imageAd image

Twitter kullanıcılara maksimum yazı karakteri olarak 280 ve görsel olarak ise 4 taneye kadar izin vermekte. Sonralardan ses kaydına ve video paylaşıma izin veren şirketin açılımları az da olsa devam etti.

Timeline, kullanılarak diğer kullanıcıların paylaşımlarının görülmesini sağlayan bir özellik. Görmediğiniz ilginç paylaşımları “Kaçırmış olabilirsiniz” alı başlıktan görebiliyorsunuz. 

Yapılan retweetlerin Timeline üzerinden kullanıcıların görülmesi sağlanıyor. Artı direk paylaşım imkanınızda bulunuyor. Kullanıcıların bir paylaşım yaptıklarında takip eden kişiler anasayfalarında bun paylaşımı görebiliyor. Takip edilen kişilerin retweet ve beğenileri gibi bilgiler görünmekte.

Bu işlevsellik sayesinde takip etmediğiniz kişilerinde ilgi çekici konu başlıkları halde karşınıza çıkabilir. Sol alandaki bölğmde “Yer işaretleri” yazılı alana girerek kayıt edilen tweetler, diğer kullanıcıların ana ekranında gözükmemekte. Yer işaretleri alanına eklemek istediğiniz tweet’ in alt alanında yer alan bir paylaşım işareti bulacaksınız. Dokunduğunuzda çıkan seçenekte “Ekle” önerisii göreceksiniz. 

Ad imageAd image

Bu liste şeklinde özellik kullanılarak takip etmek istediğiniz hesaplardan haberdar olacaksınız.

Twitter köşedeki yıldız simgesi ne işe yarıyor?

Ne işe yarar diye soranların bir çoğu daha önce bu özelliği kullanmadığından merak ediyordur. Özellikle “Zaman akışın anasayfaya ayarlandı” ne demek olduğunu merak edenler vardır. Buradaki yerde en son atılan tweetler yer almakta. Senin için önerilen tweetler şeklinde oluşmakta. 

İçerik tercihleri, keşfet, önerilerin filtrelenmesi, güvenlikle alakalı hesapların engeli ve sessize almanız için bazı seçeneklerin bulunduğu alandır. Konumları keşfetle seçilen ülke ve şehir belirlenerek buna göra karşınıza çıkacan paylaşımlar olacak. Özel güdemler yazan bölümde seçili konuma göre paylaşımlarla karşılaşabilirsiniz.

Kısaca kişiselleştirilmiş bir alan oluşturma durumu diyebiliriz. Bende çıkmıyor diyenleriniz oluyorsa kullandıkları uygulama versiyonunu ve uyumluluğun kontrol edilmesini öneriyoruz. Bazende önceki Twitter versiyonundan birinin sorunu çözdüğü oluyor. Tabi kullandığınız telefonun yazılımın çok eski olmaması gerekebilir.

Twitter yıldız işareti zaman akışın anasayfaya ayarlandı
Twitter yıldız işareti zaman akışın anasayfaya ayarlandı

Twitter yıldız görünmüyor ise

Uygulamanın ayarlarındaki alandan bildirimde bulunabilirsiniz. Tabi cihazınızı yeniden başlattıktan sonra.

Ad imageAd image
  1. Başka bir hesapla ve telefondan denemenizde fayda olacak.
  2. Tarih kısmının yanlış olmasından sebeple bazı aksaklıklar yaşayabilirsiniz. 
  3. Uygulamanın yeni ve eski olan sürümleri ile test edin.
  4. Engel getirilmiş olma ihtimaline karşın profilinizde bir şeyin değiştirilmeye çalışınız. Olmuyorsa ceza, geçici bir sorun veya kısıtlama uygulanmıştır.
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir