Başkasının silinen tweetleri görme olasılığı

Twitter silinen tweetleri görmek adına aklımıza gelene yapılabilecek adımları paylaşıyoruz. Popüler olmayan sosyal ağların olanlardan bazen alıntı yaptıkları oluyor.

Başkasının silinen tweetleri görme olasılığı
müşteri hizmetleri

Twitter eski tweetleri bulmak ve silmek için yapılabilecek işlemlerin ne olduğunu soranlar oluyor. Birinin sildiği tweeti nasıl görebilirim veya geri almak için hangi adımları izlemeliyim diyenlerin yapacakları farklı platformlara düşmüşse buralardan aramak olacak.

Gelişmiş arama özelliğinin kullanılarak yapılan sorgulamalarla eski tarihli paylaşımlara anahtar kelime üzerinden bir ihtimal ulaşılabilir. 

Geçmiş dönemli paylaşımların bulunması ve bilgisayar kullanılarak yapılacaklar şöyle olacak:

  1. https://twitter.com/search-advanced bağlantısını Chrome' dan açalım.
  2. Kelimelerin tümünü giriniz.    
  3. İlgili etiketleri ekleyin.  
  4. Dil seçimini yapınız.  
  5. Hesapların kullanıcı adlarını yazınız.  
  6. Bağlentı ve filtreleme butonu açınız.  
  7. Etkileşim sayılarını giriniz.  
  8. Tarih aralıklarını girin.

Aramayı başlatınız. Örnek resimli açıklamayı aşağıda bulacaksınız ve sorun çıkanların https://help.twitter.com/forms/privacy bağlantısını kullanabilir. Hayati öneme sahip bilgilerin yer aldığı paylaşımların istenilmesi adına mahkeme kararının çıkması gerekiyor. Şunu belirtelim ki talebin olumsuz sonuçlanma olasılığı bulunuyor.

Belki silinen tweetleri görmek adına aşağıdakilerin denenmesi işinize yarayabilir.

Bir başka deneyeceğiniz yöntemse arşivin kullanılarak incelenmesi. İlgili adımlara bakmanız için:

  • Bilgisayarda tarayıcı üzerinden "Daha fazla" yazana giriyorsunuz. "Ayarlar ve gizlilik" alanına geçiyorsunuz. "Hesabın" bölümünden verilerinin arşivine ulaşabilirsiniz. İzin verilmesi adına şifrenizi girmeniz gerekiyor.

Başkasının silinen tweetleri görme olasılığı

twitter silinen tweetleri görme

Herkese açık tweetlerin silinse dahi hem aynı platformda bir başkası alıntı yaparak paylaşabiliyor ve kimi zamanda diğer ağlarda metin / görsel halde karşılaşılabiliyor. Bunlara ulaşmak adına anahtar kelime yardımı ile aramakta fayda var.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 20:39