Twitter bu medya devre dışı bırakıldı

Twitter "Telif hakkı sahibinden gelen bildirim nedeniyle bu medya devre dışı bırakıldı" uyarısını en son İmamoğlu' nun hesabında karşılaştık. Pek görmediğimiz bir sorun.

Twitter bu medya devre dışı bırakıldı
müşteri hizmetleri

Twitter' ın ABD seçimleri nedeniyle sıkıntılı yoğun paylaşımlarla karşılaştığını söyleyebiliriz. Görmediğimiz kadar uyarı bu aralar karşımıza çıkmakta ve en son Belediye Başkan' ı tarafından izinsiz paylaşım yapıldığını belirten telif mesajı gündeme gelmişti. Telif konularında ciddi yaptırımların alındığı bu dönemlerde otomatik engelleme ve şikeyet üzerinde yaptırımlar söz konusu. 

Twitter bu medya devre dışı bırakıldı sorunu için içerikte ihlal olup olmadığı yönünde araştırmalar yapılması gerekebilir. Bazıları önemsiz belgelerle telif başvurusunda yapabiliyorken bazılarında ise direk yasal işlemler başlatılabiliyor. Bu konu çok hassas ve büyük telif ücretleriyle karşılaşabiliyorsunuz.

İçerik video ya da fotoğraf ise bunun teliflik bir durumda olup olmadığının araştırılması gerekiyor. Birde dava açılması veya Aavcılığa suç duyurusunda bulunulan durumla alakalı ilgili alanda uzman kişi veya kişilerden yardım almanızı öneriyoruz. Tercihiniz avukat yönünde ise bu alanda tecrübesi olmasına dikkat ediniz.

Önemli bir başka nokta ise uyarıdan bulunulmadan direk çıkar gözeterek ücret talep edilmesi. Kişi telifle alakalı bir paylaşımı yaptığının farkında değilse ve bir uyarı almamışsa bu konu hakkında direk para cezası uygulanacağını düşünmüyoruz. Tabi işlem yapan Savcı ve karar veren Hakim' in de bu alanda tecrübeli olması önemli.

Twitter uygulamasında alınan devre dışı bırakılma mesajında başvurulacak bir yer varsa birincisi şikayet eden kuruluşla görüşülmesi ve ikincisi Twitter' a bir talep göndermeniz.

Twitter bu medya devre dışı bırakıldı

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 00:48