Twitter e-posta adresi nasıl değiştirilir

Twitter uygulamasında kullanıcılar e-posta adreslerini değiştirebilmek için hangi adımları takip ederek değiştirebilirler? Mail değiştirme sorununda çözüm adımları…

Andronova

Twitter uygulaması diğer sosyal medya araçları gibi en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biridir. Twitter son dönemde eklediği bir çok özellikle üye sayısını her geçen gün artırmaktadır. Milyonlarca üyesi bulunan tiwitter uygulaması kullanıcıları e-posta adresini değiştirmek istediklerinde hangi aşamaları yapmaları gerektiğini bu haberimizde paylaşacağız.

Twitter e-posta adresini değiştirme nasıl yapılır

Twitter, üyelik sırasında üyelik işlemlerinin tamamlanması için e-posta adresi istemektedir. E-posta adresi ise sizin tarafında şifresi bilinen bir email adresi olması gerekmektedir. Çünkü twitter sizlere üyelik aşamasında e-posta adresinize doğrulama linki göndermektedir. Bundan dolayı eğer bu şifreyi bilemediğinizde üyelik işlemleriniz tamalanmadığından dolayı twitter uygulamasını kullanamayacaksınız.

E-posta adresinizin doğru bir şekilde girilmesi sizler için başka bir kolaylık sağlamaktadır. Daha sonra eğer twitter şifrenizi unuttuğunuzda bu tanımladığınız e-posta adresi ile şifrenizi yeniden tanımlayabilirsiniz. Şimdi eğer üyelik hesabını oluştururken vermiş olduğunuz e-posta adresinizi artık kullanmıyorsanız veya bu mail adresiniz başkaları tarafından ele geçirildiyse yapmanız gereken bir e-posta adresini twitterdan kaldırıp yenisini eklemenizdir. Bu işlemi twitter temel hesap ayarlarınızdan yapabilirsiniz.

Twitter mail adresini değiştirmek için gerekenler aşağıda adımlar halinde anlatılmıştır;

  • İlk olarak twitter hesabınıza giriş yapınız. Bilgisayarınızda yüklü olan herhangi bir tarayıcı ile bu işlemi yapabilirsiniz.
  • Ardından hesabınıza giriş yaptıktan sonra twitter seçeneklerine ulaşabilmek için sağ üst köşede yer alan profil resminize tıklayınız. Aşağıdaki resimde görünen seçenekler karşınıza gelecektir.

Twitter e-posta adresini değiştirme

  • Açılan seçenekler içerisinden hesabınızla alakalı ayarları yönetebileceğiniz ekrana ulaşabilmek için Ayarlar yazısına tıklayınız.
  • Bu işlemin ardından bir çok ayar seçeneği karşınıza gelecektir bu sekmeler içerisinde ise profil ayarlarınızı yapabileceğiniz “Hesap Ayarları” na tıklayınız.
  • Bu bölümde ise temel hesap bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Bu kısımda e-posta adresiniz yanı sıra kullanıcı adınızıda değiştirme imkanınız bulunmaktadır.


Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2017, 22:56

Andronova