Twitter hackleme açığı mesajları etkiledi

Twitter hacklemeye müsait açığı yeni kapattı. Direkt mesajlara ulaşmayı sağlayan açığı tetikleyen virüs resmi olarak duyuruldu. Acaba çalınan hesaplarda başka nelere ulaşıldı.

Andronova

Twitter ağında gecen sene yapılan bir değişiklik sebebiyle ortaya bir açık çıktı. Ve yeni tespit edildi. 

Twitter mesajlarına erişim sağlandı. Açığın aktif olması için harekete geçiren kodun geliştiriciler tarafından bulundu. Açıkla direkt mesajlara erişim yapılabildi. Hatta korumalı tweet’ lerde bu durumdan etkilendi. Sistemde çalıştırılacak kodla Twitter virüsü ortaya çıkıyor.

Twitter’ daki sorun geliştirici ve müşteri arasındaki bağlantıyı sağlayan uygulama arayüzünde görüldü. Direk hedef aldığı mesajlar oldu. Düşünün milyonlarca insanın hesapları tehlikedeydi. Alınan neler vardı ve ne kadar önemli bilgiler sızdırıldı!

Twitter hesapları hacklendi mi?

Twitter sorunu doğruladı ve 2017′ de yaptıkları bir işlem sonucunda ortaya çıktığı ve bu zamana kadar tahmini % 1 dilime sahip kullanıcıları etkiledi. Bu kadar zaman neden bu açık anlaşılamamış ve bu açıktan kimler yararlanmış net bir açıklamada bulunan olmadı.

Twitter hackleme açığı mesajları etkiledi

Açık yeni kapatıldı. Bilgilere 3. kişilerin erişimine imkan sağlayan virüsün çok nadir şekilde kullanıldığı sanılıyor açıklaması yapıldı. Anlayacağınız hacklenemeyecek sistem yok…

Twitter hacklemek için çok sayıda yöntem yayınlayanlar bu açığı görmediği aşikâr. Hesap sorunlarıyla karşılaşanlar örnek çalınan Twitter hesabını geri almak için iletişim formu yazımızıda inceleyebilirler.

Andronova