Twitter hesabın şu an için askıya alınmış ne demek diyenler

Twitter hesap askıya alınmış ve kurallarını ihlal eden hesapları askıya alır uyarısı alanlarda sık çıkma nedenleri ve çözümde ne yapılır bundan bahsedeceğiz.

Twitter hesabın şu an için askıya alınmış ne demek diyenler
müşteri hizmetleri

Kuralları ihlal eden hesaplarda sık görülen nedenlerin başını kişisel haklar, bir kesimi hedefe alma ve aşırıya giden hakaret söylemleri sonucu bu şekilde alınan yaptırım diyebiliriz. Çıkma olası sebepleri aşağıya sıralayacağız ve sizde bunlara dikkat ederek olup olmadığına karar vereceksiniz.

Örnek resimdeki ihlalin bir kesimi hedef alan söylemlerden çıktığını düşünüyoruz ve eski haline dönmesi için belli bir gün yasaklama durumu söz konusu. Bazen itiraz olumlu görülürse incelemeden sonra hesap aktif edilebiliyor ama süreç uzun sürebiliyor. 

Son zamanlarda hem ABD seçimleri hem ülkemizdeki biraz geçmiş politikalar birazda pandemi nedeniyle çıkan ekonomik sorunlar çok sayıda ağda konuşur halde. Özellikle Twitter bu alanda en önemli paylaşım aracı diyebiliriz. Çok sayıda siyasi paylaşımların merkezi bu ağ ve hatta başkanlar dahi buradan alınan kararları duyuruyor.

Twitter hesap askıya alınmış ise;

 • Çıkan uyarı "Hesabın şu an için askıya alınmış. Daha fazla bilgi için lütfen Twitter.com' a giriş yap" sorunu çıkanların hesaplarını açmak için deneyecekleri çok seçenek bulunmuyor.
 • Şikayet nedeniyle yaptırımla karşılaşmış olabilirsiniz. Ağın kurallarına aykırı söylemler fark edilmiş olabilir. Şüpheli görülen hesaplara böyle bir eylem çıkabilir. Belli bir toplumu, kurumu ve inancı hedef alan paylaşımların tümünde hesap geçmişine de bakıldığı görülür.

Doğrulama talebinde bulunmanız isteniliyorsa ve içerikte sıkıntılı profiller işleme alındığında yaptırım olarak dönülebilir. İtirazda bulunduğunuzda örnek yardımcı dökümanlar sunulabilir. 

Garip şekilde anlamsız kısıtlama uygulanan hesaplarda yanlış yapıldığı veya sistemde bir problem yaşanmışsa gün içerisinde normale döndüğü görülebiliyor. Biz test için bilgisayarla erişim yapılarak profil açılıyorsa bir şeylerin değiştirilmesi ve kayıt edilirken uyarı alınmazsa ekli olmayan mail ya da telefon numarasının eklenmesini öneriyoruz. 

Son haftalarda yaptığınız paylaşımlar ve yorumlara bakmak gerekir diye düşünüyoruz. Bir kaç kişi şikayet ettiyse belli bir gün içerisinde değerlendirmeye alınıyor ama sayı çok fazlaysa hızlı şekilde inceleme başlatılacaktır.

Diğer önemli bir durumda hesapla ilişkili oturumlar ve uygulamalara giriş sağlanması. Örnek başka bir sosyal hesabınıza girerken bu ağın hesabı kullanılabiliyor. Burada bir problem yaşanıyorsa dolaylı burada da bir sıkıntı yaşanması mümkün olabiliyor.

 • Profil olan simgeye dokunuyoruz.
 • En alttaki "Ayarlar ve gizlilik" kısımına geçiyoruz.
 • Hesap kısımındaki "Uygulamalar oturumlar" ve buradaki bağlantıların iptal edilmesi önerilebilir. (Tabi kaldırılmaması gerekenler haric ve oturumların kapatılması gerekebilir)

Twitter hesabın şu an için askıya alınmış ne demek diyenler

Hesap neden askıya alınır ?

Karşımıza çıkan nedenden bahsettik ve devamında şikayetlerin bir sonucu olarakta karşınıza çıkabiliyor. Yazdıklarımız olasılık olarak belirtilmekte ve önem arz eden hesaplarda ara ara her yolun denenmesini öneririz.

 1. Marka ihlaline yol açan adlar, açıklamalar, logolar, paylaşımlar ve söylemler.
 2. Kullanılan ad içerisinde uluslararası bir markanın adının geçmesi. Karşı taraftan bir bildirim gelmese dahi geliştirici denk geldiği takdirde yaptırım uygulayabiliyor.
 3. Belli bir topluluğu, dini ve inançları hedef alıcı paylaşımların veya yorumların içerdiği hesaplar.
 4. Dolandırıcı olan veya şüphesi olan yerler.
 5. Çoklu hesabı olan veya benzeri adlara sahip olanlarda bazen işlem yapılabiliyor.
 6. Kasıtlı yere yoğun yapılan spam / şikayetler.

Askıya alınan hesap nasıl açılır ?

Çoğunlukla haksız yere yapılan bildirimlerin sonucunda işlem yapılan kişinin inceleme talebinin olumlu sonuçlanmasıyla uzun sürse de açılma ihtimali bulunuyor. Bunun dışındakilere yapılan başvuruların çoğunun olumsuz geçtiği görülüyor. 

 1. "Daha fazla bilgi" butonuna dokunun ve sebepler listesini okuyunuz.
 2. Tarayıcı kullanarak hesaba girip bir açıklama yapılıyor mu inceleyiniz.
 3. Test adına başka telefon ve internet üzerinden deneyelim.
 4. Sistemde olağan bir şeylerde dolayı yanlışlıkla çıkması durumlarında gün içerisinde kendi kendine düzelebilir.
 5. Giriş esnasında şüpheli görülen davranışlardan dolayı ilerleyen saatte deneyin veya o gün hesaba girmemeniz daha sağlıklı olabilir.
 6. Talep gönderim bağlantılarından yararlanalım. (help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended)
 7. Yazımızın sonundaki örnek iletişim içeriğimizde yer alan URL' lerden yararlanınız.

Tabi talebin gönderildiği zamanlar yoğun olan bir döneme denk gelmişse dönüşler çok geç olabiliyor ve önerimiz belli bir zaman aralığında tekrardan talep gönderilmesi.

Twitter Hesabın şu an için askıya alınmış sorunu

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2021, 20:41