Twitter hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır

Twitter hesabı nasıl kapatılır diye çok yazan oluyor. Twitter hesabını kapatmak için nasıl şikayet edilir ve nereye etmeniz gerektiğini yazımızda anlatmaya çalıştık.

Twitter hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır
müşteri hizmetleri

Twitter nasıl kapatılır? Şikayetle Twitter hesabını kapatmak için Twitter hesabı nasıl şikayet edilir bunu adım adım anlattık. Hesap şikayet etme adresi birden çok bulunmakta. Farklı kunularda kullanılan formlarında denenmesini öneriyoruz. Peki Twitter hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır? 

Twitter genel itibaren siyasi paylaşımların yer aldığı bir platform oldu. Hareretli paylaşımlarla dolu olan bu ağda ara ara rahatsız edici paylaşımlarla karşılaşılabiliyor. Bunları ister o paylaşım üzerinden Twitter şikayet etme seçeneği ile isterde aşağıdaki iletişim kanalını kullanabilirsiniz.

Twitter şikayet bölümü seçenekleri

  • Twitter giriş sorunları
  • Hesabım devre dışı bırakıldı
  • hesap başkasının eline geçince ne yapılmalı
  • Askıya alınan hesap için işlemler
  • Kilitlenen hesabın kilidini açma
  • Hesap etkinleştirme hatasında yapılacaklar
  • Dolandırıcılık veya taciz gibi sorunlar için yapılacaklar

Twitter hesabını kaç kişi şikayet ederse kapatılır?

Twitter' da bir hesabı kapattırmak için şu kadar şikayet sayısı gerekir diye bir şey bulunmuyor. Yapılan şikayetin önemi ve sayısına göre hızlı şekilde işleme alınması sağlanabilir. Bunun dışında yasal başvuru yaparak işlem başlatabilirsiniz. 

Önemli bir notta şikayet içeriğinin şikayet edilen hesapta bulunması gerekiyor. Örnek uygusuz paylaşım gibi bir durumu şikayet ettiniz ama hesap paylaşımında yoksa bir işlem yapılamacaktır. Kesinlikle sorun hesabın içerisinde olması gerekiyor.

Başka bir husus içinde bir şeyler yazmak istedik. Bazıları bu ağların sanki zorunlı bir hizmet vermeleri gerektiği gibi bir algıyı benimsemiş. İnternet veya operatör hizmeti gibi bir hizmetle karıştırıyorlar. Hesabımı siz nasıl kapatırsınız açmazsanız size dava açacağım gibi paylaşımlarla karşılaşıyoruz. Bu ağ ne Türkiye' nin bir şirketi ne de bu konularda bir yaptırım yapabileceğiniz bir yer.

Twitter hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır

Twitter kaç kişi şikayet ederse kapanır?

Twitter Sahte hesap ihbarı için support.twitter.com/forms/impersonation ve hemen hemen tüm şikayetler için içerik bölümü support.twitter.com/forms adresinden yapabilirsiniz.

Twitter hesabınızdan şikayet etmek istediğiniz Tweete gidiniz. Bilgisayardan, Android ve iOS iPhone cep telefondan ••• simgesine tıklayınız. Bildir yazısını tıklayınız. Ekrana gelen şikayet başlıklarını kullanıp şikayet açıklamasını yazınız..

Twitter hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır?

Twitter hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır

Benzer yazılar Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır makalesine kesinlikle bakmanızı öneriyoruz. Farklılık gösteriyor mu diye inceleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 23:21
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Süleyman
Süleyman - 4 ay Önce

Yıllar önce çocukluk twitter hesabımı silmek istiyorum sadece adımı biliyorum e posta şifremi de unuttum şikayetçi olursanız sevinirim eski hesabım kaldırılması...

Olabilecek
Olabilecek @Süleyman - 4 ay Önce

Yazıdaki talep formunu doldurup duruma göre kimlik bilgileriniz uyuşuyorsa işleme alınabilir.

Habibe
Habibe - 8 ay Önce

Önceden açtığım hesabıma giremiyorum kilitlendi galiba, hiçbir şekilde giriş yapamadım ve kapatmak istiyorum tamamen @HabibeeK97

İşe yaramaz diye düşünüyoruz
İşe yaramaz diye düşünüyoruz @Habibe - 8 ay Önce

Böyle bir durumda aşırı şikayet sadece hesabın incelenmesine neden olur. Sitede t.iletişim yazısı var ve başvuru yapacağınız bağlantılar.

Furkan
Furkan - 10 ay Önce

Benim beş yıl önceye ait saçma sapan bir hesabım var şifresini unuttum için kapatamıyorum hotmail adresini de unuttum lütfen bu kullanıcı adresini şikayet ederek bana yarımda bulanabilir misiniz @furkanalibayy

Şikayetlerle
Şikayetlerle @Furkan - 10 ay Önce

Hesap içeriğinde sorun yoksa şikayetler en fazla hesaba bazı kısıtlamalar getirir ama kapattıracağını düşünmüyoruz.

..:
..: - 10 ay Önce

Handearif isimli kullanıcı var genel ahlaki bozucu paylaşımlar yapıyor kapanması için şikayet edelim

Deniz ERDEMİRCİ
Deniz ERDEMİRCİ - 12 ay Önce

Merhaba hesabım güvenlik amacıyla kilitlendi şifremi değiştirmemi istiyorlar ama ben yapamadım. Çünkü hesabımın telefon ve gmail kaydını Twitter kabul etmiyor. Bu yüzden şifremi değiştiremedim. Yardımcı olurmusunuz. Ne yapmam gerekiyor

Deniz ERDEMİRCİ
Deniz ERDEMİRCİ - 12 ay Önce

@erdemircideniz... hesabım kilitlendi nasıl geri alabilirim. Ya da tamamen kapatabilirim. Paylaştığım tweet' leri aynı anda silince başkasının eline geçti mi sandılar kilitlediler. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim

Sunulan bir seçenek var mı
Sunulan bir seçenek var mı @Deniz ERDEMİRCİ - 12 ay Önce

Ekranda şu an ne yazıyor ve doğrulama gibi bir seçenek sunuyor mu?

Tuana
Tuana - 12 ay Önce

TuanaBektasoğlu adında bi sahte hesap açılmıştır ve ben bu durumdan çok şikayetçiyim kaç senedir uğraşıyorum ve olmuyor ilgilenir misiniz en yakın zamanda lütfen

Sahte hesaplar için kapatma
Sahte hesaplar için kapatma @Tuana - 12 ay Önce

Çoklu hesap şikayeti ve telif şikayetleri genelde işe yarar. Ya da savcılığa ön başvuru ile işlem başlatılabilir.

Eslem klnç
Eslem klnç - 12 ay Önce

Benim adıma biri Twitter hesabı açıp numaramı paylaşmış ne yapmam gerekiyor arkadaşlar bu konuda bilgisi olan var mi

Yasal takip
Yasal takip @Eslem klnç - 12 ay Önce

Şikayet formunu doldurunuz ve yasal olarak adliyeden başvuru yapabilirsiniz.

Ksbtk
Ksbtk - 12 ay Önce

Eski sevgilim erişemediği eski bir hesabı var profil fotoğrafı benimle ve bir çok tweet atmış beni etiketleyerek mail adresine giremediği için hesaba 1,5 yıldır erişim yok hesabın adı bura... Hesabın kapatılması için her bildiride bulundum ama kapanmıyor yardım eder misiniz acil

Kesin bilgi
Kesin bilgi @Ksbtk - 12 ay Önce

Hesabı başka twitter hesaplarından izinsiz fotoğraf paylaşımı diyerek şikayet ediniz. Telif hakkı içinde bir şikayet bağlantısı var. Dönüş yaparsalar kimlik ve görsel talebinde bulunabilirler. Bunun dışında mahkeme kararı ile işlem yapılabilir.

murat kara
murat kara - 12 ay Önce

lütfen 996class adlı hesabı şikayet edinspamlayın.. şifresini unuttum senelerdir giremiyorum

Çok fazla bir müdahale olmayacaktır
Çok fazla bir müdahale olmayacaktır @murat kara - 12 ay Önce

Şikayet içerikte olması gerekiyor.

Sevgi Yılmazer
Sevgi Yılmazer - 1 yıl Önce

Merhaba eski twitter hesabım birinin eline geçmiş lütfen şikayet eder misiniz @SevgiYlmzr

Hesap şikayet bildirimi
Hesap şikayet bildirimi @Sevgi Yılmazer - 1 yıl Önce

İletildi. Farklı bir hesaptan başvuru yapabilirsiniz veya hesap olmadan.

Çaban tam
Çaban tam - 1 yıl Önce

Trkan49689725 bu hesabı lütfen şikayet edin evliyim kötü niyetli biri açmış adıma zor durumdayım hesabın kapanması gerekiyo

Berkay
Berkay - 1 yıl Önce

daha önceden biri yorum yapmış kullanıcı adımı arattığım zaman, o yorum karşıma geliyor, alakasız birşey oldugu için gelmesini istemiyorum. Bildirdim, yorum kaldırılmıyor, kullanıcı adımı arattığım zaman hakkımda çıkan yazıyı nasıl kaldırtabilirim ?

Kişisel veri kaldırma
Kişisel veri kaldırma @Berkay - 1 yıl Önce

Yasal kaldırım talebinde bulununuz. Dönüş olmuyorsa mahkeme kararı ile işlem yaptırmanız gerekebilir.

Uğur Garip
Uğur Garip - 1 yıl Önce

Merhaba 2015 yılında twitter hesabımı açmıştım, 2 aydır erişim sağlayamıyorum dolayısıyla hesabı kapatmayı düşünüyorum ama kapatamadım yardım edin !
Twitter Kullanıcı adı: ugur_karip

Ulaşılmayan hesabı kapatma
Ulaşılmayan hesabı kapatma @Uğur Garip - 1 yıl Önce

Hesapta bir sorun yoksa kapatılmaz sadece erişimde kısıtlamaya gidilir. Bu yöntem dışında hesabı açtığınızda doğru bilgilerinizi kullandıysanız o zaman kimlik doğrulamasından geçmeniz gerekir. Twitter iletişim formlarını kullanın.

2182
2182 - 1 yıl Önce

Ben bu hesabı kurmadım telefonumu bir başkası tarafından alınıp adıma hesap açılmış ve utanç verici takiplerde bulunmuş lütfen hesabı kapatabılırmısınız


Teknoloji haberleri