Twitter hesap askıya alınmış ne demek diyenler

Twitter hesap askıya alınmış ve kurallarını ihlal eden hesapları askıya alır uyarısı alanlarda sık çıkma nedenleri ve çözümde ne yapılır bundan bahsedeceğiz.

Twitter hesap askıya alınmış ne demek diyenler
müşteri hizmetleri

Kuralları ihlal eden hesaplarda sık görülen nedenlerin başını kişisel haklar, bir kesimi hedefe alma ve aşırıya giden hakaret söylemleri sonucu bu şekilde alınan yaptırım diyebiliriz. Çıkma olası sebepleri aşağıya sıralayacağız ve sizde bunlara dikkat ederek olup olmadığına karar vereceksiniz.

Örnek resimdeki ihlalin bir kesimi hedef alan söylemlerden çıktığını düşünüyoruz ve eski haline dönmesi için belli bir gün yasaklama durumu söz konusu. Bazen itiraz olumlu görülürse incelemeden sonra hesap aktif edilebiliyor ama süreç uzun sürebiliyor. 

Son zamanlarda hem ABD seçimleri hem ülkemizdeki biraz geçmiş politikalar birazda pandemi nedeniyle çıkan ekonomik sorunlar çok sayıda ağda konuşur halde. Özellikle Twitter bu alanda en önemli paylaşım aracı diyebiliriz. Çok sayıda siyasi paylaşımların merkezi bu ağ ve hatta başkanlar dahi buradan alınan kararları duyuruyor.

Twitter hesap askıya alınmış ise;

Son haftalarda yaptığınız paylaşımlar ve yorumlara bakmak gerekir diye düşünüyoruz. Bir kaç kişi şikayet ettiyse belli bir gün içerisinde değerlendirmeye alınıyor ama sayı çok fazlaysa hızlı şekilde inceleme başlatılacaktır.

  • Şikayet nedeniyle yaptırımla karşılaşmış olabilirsiniz.
  • Ağın kurallarına aykırı söylemler fark edilmiş olabilir.
  • Şüpheli görülen hesaplara böyle bir eylem çıkabilir.
  • Belli bir toplumu, kurumu ve inancı hedef alan paylaşımların tümünde hesap geçmişine de bakıldığı görülür.

Doğrulama talebinde bulunmanız isteniliyorsa ve içerikte sıkıntılı profiller işleme alındığında yaptırım olarak dönülebilir. İtirazda bulunduğunuzda örnek yardımcı dökümanlar sunulabilir. 

Garip şekilde anlamsız kısıtlama uygulanan hesaplarda yanlış yapıldığı veya sistemde bir problem yaşanmışsa gün içerisinde normale döndüğü görülebiliyor. Biz test için bilgisayarla erişim yapılarak profil açılıyorsa bir şeylerin değiştirilmesi ve kayıt edilirken uyarı alınmazsa ekli olmayan mail ya da telefon numarasının eklenmesini öneriyoruz. 

Diğer önemli bir durumda hesapla ilişkili oturumlar ve uygulamalara giriş sağlanması. Örnek başka bir sosyal hesabınıza girerken bu ağın hesabı kullanılabiliyor. Burada bir problem yaşanıyorsa dolaylı burada da bir sıkıntı yaşanması mümkün olabiliyor.

  • Profil olan simgeye dokunuyoruz.
  • En alttaki "Ayarlar ve gizlilik" kısımına geçiyoruz.
  • Hesap kısımındaki "Uygulamalar oturumlar" ve buradaki bağlantıların iptal edilmesi önerilebilir. (Tabi kaldırılmaması gerekenler haric ve oturumların kapatılması gerekebilir)

Twitter hesap askıya alınmış ne demek

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2020, 13:06
müşteri hizmetleri
YORUMLAR