Twitter içerik mevcut değil ne demek

Twitter uygulamasında bir videoyu açarken veya videoları izlerken içerik mevcut değil hatası ekrana çıkıyor. Paylaştığınız şeylerde görünmüyor ise merak etmeyin.

Twitter içerik mevcut değil, anlık oluşan yoğunluklarda, yapılan çalışmalarda ve sunucu kısmında yaşanan sorunlardan dolayı oluşan hatanın adı diyebiliriz. Buna benzer uyarıları daha önce karşımıza çıktı ve oradaki durumda içeriğin ya kullanıcısı tarafından ya da sağlayıcı tarafından kaldırılmasından dolayı oluşan boşluktu. Buradaki olan ise sistemle alakalı bir problemdir.

1- 2 Saat önce bizde ilk defa başlıkta yazan uyarı ile karşılaştık ve daha önce benzeri ama farklı bir durumdan çıkan sorun hakkında yazmıştık. Orada çıkma olası nedeni 2 şeye bağlıydı ama buradaki farklı diye düşünüyoruz. Biz aklımıza yatanları paylaşmak istedik ve olası araştırmayı o an yapmadan bir şeylere kalkışmayınız.

İçerik mevcut değil ne demek?

Bugün çıkan ağla alakalıydı ama normal zamanlarda çıkıyorsa o zaman farklı sebepler üzerinde durmak gerekebilir. Normalde içeriğin kaldırılmış olduğunu belirten bir metindir. Yani belki Twitter’ ın kendisi kaldırmış olabilir veya paylaşan kişinin kaynaktan kaldırma durumu görülebilir. Unutmadan ilgili kaynakta başkası tarafından yayınlanmış ve kaldırılmışsa yine böyle bir şey çıkabiliyor.

Birde pek olmasa da bazılarının yaptığı paylaşımlarda böyle bir şey çıkabiliyor. Ceza verilmiş ve belli kullanımlara kısıtlanmış olabiliyor. Bir başka durumda medya ayarlarında yapılan işlemler. Hassas olarak uygulanan seçeneğin karşınıza gelen bazı video içeriklerini engelleyebiliyor.

Twitter içerik mevcut değil ne demek

Normal şartların dışında çıktığında çözümü nedir?

Daha önce benzeri içeriklerde paylaştıklarımızı tekrarlamak zorunda kalacağız. Ama öncelikle başkalarında çıkıyor mu onun kontrol edilmesi gerekiyor.

 1. Test edebilecek hesaplarla bakınız.
  • Varsa başka hesabınızla deneyiniz veya yakınlarınızına kontrol etmelerini söyleyebilirsiniz. Hatta örnek açılmayan videoların bağlantılarını paylaşabilirsiniz.
 2.  Bilgisayar varsa yoksa mobil tarayıcı üzerinden bakalım.
  • Belki uygulama tarafında bir çalışma var veya arıza olabilir.
 3. İnternet içinde hem mobil hem kablosuz ağdan yararlanalım.
  • Ban oluşmuşsa cihazı da etkiler. Modemle bağlananlar cihazını kapatıp açabilir.
 4. Uygulama tarafında aksaklıklar yaşanabilir.
  • Uzun süreli devam edenler için eski versiyonu cihazlarına kurmaları önerilir.
 5. Kullanılan telefondan alakalı olasılığı var.
  • Banlanma veya tarihin yanlış olması.
  • Boş alanda yetersizlik olması. Sistemler için daha fazla gerekebilir.
  • Uygulama ile yazılım çakışması.
  • Kurulu başka bir uygulamanın sorun çıkarması.
  • Çok eski versiyondan dolayı kullanım sorunları.

Bunlar incelenebilir ama dediğimiz gibi genele bakmak gerekiyor. Geçici olasılığı nedeniyle beklemek en doğru olan seçenektir.

Medya içerik hassas yapılandırmasını da kontrol etmeyi unutmayınız. Buradaki seviyeye göre içeriklerin görünürlüğü belli olacak. Bunun için “Ayarlar ve gizlilik” alanına giriniz ve “G.ve Güvenlik” sayfasındaki içerikte yer alan alan kontrol ediniz.


Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2021, 02:08