Twitter iletişim Türkiye telefon numarası

Sabit şeklinde bir Twitter iletişim hizmeti mi arıyorsunuz? Yaşanan sıkıntıların çoğunda ne yapacağımızı bilemeyiz ve bir iletişim numarası ararız.

Kısıtlı erişim imkanları sunan ağlar bazen sinir krizine neden olabiliyor. Twitter içinde çok sık olmada bazen bu durumla karşılaşılır. İsteriz ki aradığımızda bir müşteri hizmetleri temsilcisi sorunumuz için bize yardımcı olsun. Ne yazık ki istediğiniz Türkiye’ de bir şirketle görüşmek değil. Bu yüzden sadece formlar ve support@twitter.com tarzı e-posta iletişim adresleri bulunuyor.

Şikayet telefon numarası gibi ağlar için bu şekilde bir hizmet olmayacağını şimdiden belirtelim. Sosyal medyayı zorunlu bir hizmet olarak değerlendirim hesabımı kapattılar mahkemeye vereceğim diyenlerle bile karşılaşıyoruz. Boşuna bu kapıları zorlamayan ve Twitter iletişim yolları için yazımızdakileri kullanın.

Hukuki ve bazı birimlerin destek yeri az sayıda ülkede yer alıyor. Buralara e-posta ile erişim yaptığınızda size olumsuz yanıt verebilir veya yanıt vermeyebilirler. Bunun için Twitter yardım merkezinin sayfasını inceleyiniz.

Twitter iletişim önemli adresler

Sıralamadaki bağlantıların iş görebileceğinizi düşünüyoruz. İsteyen yardım kısmında bulunan konuları detaylı inceleyerek kendine bir bağlantı çıkarabilir.

 1. help.twitter.com/forms/signin
 2. help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended
 3. help.twitter.com/forms/feature_report?feature=emails  
 4. twitter.com/messages/17874544-383134743
 5. help.twitter.com/tr/contact-us
 6. privacy@twitter.com
 7. support@twitter.com

Twitter iletişim Türkiye telefon numarası

Şikayet için çoğunlukla sosyal medya sitelerinde destek formları ile ve e-posta adresleriyle sağlanmakta. Twitter, yakın bir zamanda Türkiye’ de bir ofis açtı. Bu ofiste vergi ve mahkeme kararları gibi durumlarla iletişime geçiliyor. Yani bireysel bir kullanıcı sorunu için buradan yardım alamaz.

Örnek bir Twitter şikayet formu

İsteyen Twitter resmi sitesinde bulunan yardım seçeneklerini inceleyebilir. Bu bölümde şikayetle ulaşmış genel sorunların yer aldığı ve genel önerilerin bulunduğu yerdir. Çoğunlukla ya yetersiz kalır ya da okuyan kişi net anlayamaz. Çoğu kullanıcı kızarak tehditlerde bulunur. Ama unuttukları veya bilmedikleri bir şey var. Bu ağlar Türkiye’ nin değil. Yani her başvuruda olumlu yanıt alamazsınız. Mahkeme yolunu tercih etseniz dahi çokta olumlu sonuç alınamayabiliyor. Net olarak kişisel haklara saldırı, dolandırıcılık, şantaj ve izinsiz kişisel verilerin paylaşılması gibi sorunlarda mahkeme yoluyla sonuç alınabilmekte.

Örnek bağlantıyla işlem için;

 • Yukarıdaki emails ile devam edin.
 • Ele geçirilen bir mail varsayalım veya Twitter verilerim.
 • Sorunla karşılaşılan alanı seçin.
 • Kullanıcı adının otomatik yazıldığını göreceksiniz. Çıkmadı ise yazınız.
 • İletişim için bir e-posta ekleyin.

twitter iletişim adresinden başvuru

Twitter destek hattı arayanlar

Özel Twitter destek hattı olarak yer alan kurumsal firmalar ve Telekom firmaları bulunmakta. Bu Telekomlardan biri olan bu hizmet, hem Twitter için hem de diğer bilgi gerektiren sorunlar için yardım hizmet vermektedir. Bu hat ücretli danışmanlık hizmeti vermekte.

Teknik destek hizmetini uzun yıllardır hizmet tecrübesi olan kurumsal bir şirketten verilmekte. Sadece sosyal ağlarıdaki sorunlar için değil aynı zamanda çok çeşitli kategorilerde yardım hizmeti verilmekte.

Twitter kullanıcı bakımından Facebook’ dan sonra gelen en önemli sosyal paylaşım sitelerinden biridir. Bu nedenle Twitter’ da oluşan sorunlarda yada şikayet durumlarında hemen yanıt alınamamaktadır. Bazı sorunlarında cevabı kullanıcı hatalarında gizlenmiş olabiliyor. Twitter kullanıcılarının temsilci olarak aradıkları sorgulamalar şu yönde olmuştur.

İkinci verdiğimiz formdan askıya alınmış / kapatılmış hesabı ve kilitlenmiş hesabı açmak için kullanılmakta. 

Destek alınacak bazı durumlar

 • Hesap kapatmada sıkıntı çıkan talepleri iletme
 • E-postam çalındıysa nereye başvuru yapmalıyım
 • Hacklenen hesaplar nasıl geri alınır
 • Virüs bulaşan hesapları temizleme
 • Şifre unutulursa ne yapılmalı
 • Cep telefona gelmeyen kod sorunu
 • Dondurulan hesap açılmıyorsa
 • Silinen mesajlara ulaşılabilir mi gibi sorulara yanıt