Twitter mobil onay kodu ile giriş yapma iki adımda doğrulama

Twitter hesabım çalındı ya da sürekli şifre sıfırlama adımları deneniyor engellemek için ne yapmalıyım diyorsanız çözüm için cep telefonu numarası ekleyerek mobil onay koduyla giriş yapmak.

Andronova

Twitter hesabınızı güvene almak istiyorsanız veya Twitter hesabınız çalındı geri aldınız ve güvenliği sağlamak için ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu haberimizde tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

İlk önce ne olur olmaz diye mobil onayını yapınız. Yani telefon numaranızı ekleyip “iki adımda doğrulama” seçeneğini aktif ediniz. Sonrasında güvenlik ayarları ve takip ettiğiniz kişileri inceleyiniz. İzinsiz ekli olan hesapları ilk önce Twitter’ a şikayet edip daha sonra takibi bırakıp engelleyiniz. Sonrasında şifrenizi değiştiriniz.

Twitter telefon numarası ekleme ve onay kodu ekleme

Ayarlar / Mobil bölümüne telefon numarasını ekleyiniz. Sonra Hesap bölümünden “Giriş isteklerini doğrula” kutucuğunu işaretleyip adımları takip ediniz.

iki adımda doğrulama nasıl yapılır

Twitter mobil onay kodu eklemeTwitter onay kodu eklemeTwitter onay kodu gelmiyorTwitter telefona onay kodu gelmiyorTwitter telefona onay kodu eklemekod alma

Bu bölümde (Mobil) cep telefonu numarası ekleme seçeneğine numaranızı yazıp telefona gelen kodu burada açılacak bölüme yazınız. Daha sonra “Hesap” bölümüne giriş yapıp iki aşamalı doğrulamayı aktif ediniz. Önlem için yedekleme kodunu al seçeneğini tercih ediniz. Aldığınız kodu bir yere not ediniz. Bu kodla eğer hesabınıza giriş yapamazsanız hesabınıza girmenizi sağlayacak.

Twitter hesap güvenliği için öneriler!

  • Telefon numaranızı ekleyiniz.
  • Mobil onay seçeneğini açınız.
  • Bilmediğiniz takip ettiklerinizin takibini bırakınız.
  • Adınıza paylaşım yapan hesap için spam bildiriminde bulununuz.
  • Sizin adınıza paylaşım yapan kişiyi engelleyiniz.
  • Güvenlik ayarlarını inceleyiniz.
  • Şifrenizi değiştiriniz.

Birisi Twitter hesabımda çıplak görüntüler paylaşıyor!

Bir hesap sizin adınıza paylaşımlarda bulunuyorsa ve bu paylaşımlarda cinsel / çıplak görüntüler varsa kişi için spam bildiriminde bulunup yukarıdaki adımları deneyiniz. Onay kodu gelmiyorsa normal sms gelip gelmediğini kontrol ediniz. Hattınızı farklı bir telefona takıp deneyiniz. Gün içerisinde gelme olasılığından bekleyip analiz ediniz.

Andronova