Twitter numara ekleme kaldırma nasıl yapılır

Twitter hesabınıza numara eklemek veya numara kaldırmak için resimli anlatımla sizlere destek verdik. Eğer numarayı kaldıramıyorsanız resmi sitesinde yardım sayfasını ziyaret ediniz.

Andronova

Sosyal medya uygulamaları içerisinde en çok kullanılanlardan biri olan Twitter‘da yer alan telefon numaranızı nasıl değiştirebileceğinizi bu haberimizde sizlerle paylaşacağız. Sosyal medya hesaplarında telefon numarasının tanımlı olması güvenlik ve hesabınıza tanımlı şifrelerinizi değiştirmeniz için önemlidir. Çünkü son dönemde sosyal medya hesapları başkaları tarafından ele geçirilen bir çok kişi bulunmaktadır. Bu tarz olumsuz durum yaşayanlar için telefon numarasının hesaplarında tanımlı olması önemlidir.

Aşağıdaki adımlarla Twitter’ a hem numara ekleyebilir hemde ekli numarayı kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda numara değiştirme yeride aynı bölümde.

Twitter numara ekleme

Twitter hesabınızda bulunan telefon numarasını değiştirebilmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

  • İlk olarak twitter hesabınıza giriş yapınız. Twitter web sayfasını açtıktan sonra karşınıza gelen ekrana kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak giriş yapınız. 

Twitter numara ekleme kaldırma nasıl yapılır

  • Ardından telefon numarasını eklemek veya düzenleme işlemleri yapabilmeniz için profil simgesine tıklayınız. Karşınıza gelen açılır menüden Ayarlar simgesine tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu menü sizlere gösterilmiştir.

media 821

  • Bu işlemden sonra karşınıza gelen seçeneklerden Mobil yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde ayarlar bölümünde gireceğiniz bölüm gösterilmiştir.

Twitter numara ekleme

  • Bu işlemden sonra karşınıza gelen ekrana telefon numaranızı yazarak Devam Et yazısına tıklayınız. Bu işlemden sonra güvenlik amacıyla sistem sizlere sms kodu gönderecektir. Bu kodu ekrana yazarak işlemlerinize devam ediniz. Var olan numarayı değiştirmek için ise Mobil menüsünden Numara Düzenle yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde telefon numarası giriş ekranı gösterilmiştir.

Twitter numara kaldırma

Twitter numara kaldırma numara değiştirme

Ekli telefon numarasını kaldırmak için yine yukarıdaki adımları takip edip kayıtlı numarayı mobil bölümünden görebilirsiniz. Numarayı kaldırmadan önce farklı güvenlik seçenekleri eklemeyi ihmal etmeyiniz. Farklı bir numara ekleyecekseniz yani numara değişikliği yapacaksanız önce numarayı ekleyiniz sonra kaldırınız. 

Twitter sorunları için malum Twitter müşteri hizmetleri bulunmamakta. Bundan dolayı ya yorum bırakınız ya da önerdiğimi destek hattını arayınız.


Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 12:23

Andronova