Twitter tweet nasıl şikayet edilir?

Twitter' da tweet şikayet etme işlemlerinde iki örnek seçeneği resimli şekilde anlatımla şekillendirdik. Uygulama üzerinden tweet bildirimi daha kolay yapılmakta.

Twitter tweet nasıl şikayet edilir?
müşteri hizmetleri

Twitter' da birini şikayet etme veya tweet şikayet etme işlemi için uygun görülürse kısa sürede geri dönüş yapılıyor. Yakın zamanda ülkemizde sosyal medya düzenlemesinin hayata girmesi ile çok sayıda uygulamanın yapılan başvurulara hızlı şekilde yanıt vermesi gerekiyor. Buna uymayan şirketlere gerekli yaptırımlar uygulanacağı kararı açıklanmıştı. Bu süreden soran gözler bu şirketlere çevrildi. Facebook' tan olumlu yanıt var ama merak edilen Twitter' ın nasıl bir tepki vereceği.

Twitter, çoğunlukla siyasi paylaşımların ve tartışmaların yer aldığı bir platform diyebiliriz. Çoğu ağdan farklı bir yapısı var. Bir video veya fotoğraflarla anılan bir yapısı yok. Çoğunlukla yazılı açıklamaların yapıldığı yer. Çoğu ülke başkanları ve devlet yetkililerinin bu ağ üzerinden açıklama yaptığı biliniyor. Bundan dolayı önem arz eden bir yapısı var.

Kişi şikayeti için:

 • Profile girin ve noktalı alana dokunun.
 • Şikayet ve konusu seçilmesi gerekiyor.
 • Bazı seçeneklerde şikayetin incelenmesi için 5' e kadar örnek tweet seçilmesi önerilebiliyor.
 • Seçeneklerde direk spam ve dolandırıcılık gibi başlıklar yer almakta. Bize göre detaylı alanın seçilmesi daha uygun olacaktır.

Telifle, özel hayat ve kişisel alana müdehale durumlarında özel başvuru alanı kullanılabiliyor. Resmi evrekla başvurulması veya savcılık kanalıyla iletilmesi de önerilebiliyor.

Kötü niyet ve taciz için:

 1. Öncelikle buradan help.twitter.com/forms/abusiveuser başvuruya ulaşalım.
 2. Ne bildirilecek ve eylem bölümündeki seçenek belirlenecek.
 3. Şikayet tweet bağlantısı ekleyecek.
 4. Sorun ayrıntısı, mail ve kullanıcı adınız eklenecek. Sonuç bildirimi uygulamadan bildirim olarak veya e-postanıza iletilebilir.

Twitter tweet nasıl şikayet edilir?

Spam tweet bildirimi için:

 • Bağlantı adresi help.twitter.com/forms/spam tarayıcıyla girin.
 • İkinci seçenekle devam ediniz ve aşağıdaki alanları doldurunuz.
 • Sorun detaylarına dikkat ediniz.

Twitter tweet şikayet etme

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 15:23