Ubuntu İşletim Sistemli İlk Telefon Görücüye Çıkarken, Üretim için Yardım Kampanyası Başlatıldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geliştirme çalışmaları devam eden Ubuntu işletim sisteminin mobil versiyonu için dönem dönem önizleme sürümleri yayınlanırken, geliştirici konumunda yer alan Canonical Vakfı, resmi tanıtımı 2014 yılında yapılacak Ubuntu işletim sistemli ilk akıllı telefonun resmi duyurusunu yaptı.

teknik destek

Şirket bünyesinde Formula 1 olarak isimlendirilen Ubuntu Edge adlı akılı telefonun tasarım ve teknik özellikler noktasında neler sunacağı  da aktarıldı, ancak üretim aşaması için indiegogo üzerinden bir yardım kampanyası başlatıldı. 30 günlük süre zarfından hedeflenen rakamın 32 milyon dolar olduğu bildirilirken, toplan paranın şimdiden 3.3 milyon dolar seviyesine ulaştığı bildirildi. 600 dolar ve üzerindeki bağışlarda kişiye telefon hediye edilecek.

Ubuntu Edge, Ubuntu’nun yanı sıra Android işletim sistemiyle de çalışacak ve söz konusu iki işletim sistemi de telefonda ön yüklü olacak. Bunun yanı sıra telefon özel yuvasına yerleştirildiğinde Ubuntu masaüstü versiyonu ile hızlı bir şekilde entegre olacak.

Ubuntu Telefon

Telefonda yer alan teknik özelliklerine değinecek olursak; işlemci birimi açıkça belirtilemedi, ancak telefon resmiyet kazandığı dönemde dört çekirdekli en güçlü birimden güç alacak. 4GB RAM’in yer alacağı telefonda 128GB dahili depolama birimine yer verilecek.

4.5-inç boyutunda 1280 x 720p çözünürlüklü safir kristal ekran, metal kasa yapısı, düşük ışıkta üst sınıf çekim deneyimi sunan 8MP çözünürlüklü arka kamera, 2MP ön kamera, çift LTE 4G iletişim çipi, çift bant Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC, HD ses, çift mikrofon kayıt, aktif gürültüyü iptal eden stereo hoparlörler, MHL bağlantısı ve 9mm kalınlık Ubuntu Edge modelinde yer alacak diğer teknik özellikler olacak.

Mayıs 2014’te resmiyet kazanması beklenen telefon ekran çözünürlüğü ve kamera performansı noktasında geride kalabilir ancak, işlemci ve sunulan diğer teknik özellikler noktasında ise dönemin en güçlü akıllı telefonlarından biri olmaya aday.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!