Ubuntu Lockscreen, Play Store’daki Yerini Aldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

En popüler Linux dağıtımlardan biri olan Ubuntu’nun mobil versiyonu Ubuntu Touch’ın geliştirme çalışmaları sürdürülürken, işletim sistemin geçtiğimiz aylarda beta aşamasında kimi modeller için yayımlandığına şahit olmuştuk. Tabi bu noktada geliştiriciler elde ettikleri sistem dökümü sayesinde işletim sisteminde yer alan arayüzü ve arayüze özel uygulamaları Android işletim sistemine uyarlamayı başardı.

teknik destek

Play Store’da yer alan birçok Launcher uygulamasında Ubuntu teması mevcutken, XDA Forum üyelerinden Rotary Heart ise bir süredir Ubuntu Touch’ta yer alan kilit ekran uygulamasını Andorid’e uyarlamaya çalışıyor. Bir süredir beta aşamasında olan uygulama nihayet  Play Store’daki yerini alırken, uygulamanın bazı noktalarda hala gelişmesi gerektiğini belirtmekte yarar var.

Animasyonlarla zenginleştirilen ve Türkçe dil desteği sunan ekran kilidinde, müzik çaları kontrolü sağlanabiliyor ve telefona gelen bildirimleri burada kontrol edebiliyoruz. Bunun yanı sıra kilit ekran için farklı bir güvenlik sistemi de oluşturabilir, ekranın kilitlenmesini zaman sayacı ile ayarlayabilir ve dilediğiniz bildirimin kilit ekranda görülmesini sağlayabilirsiniz.

Alışılmışın dışında ekranın sola doğru (bize göre) kaydırılması ile açılan kilit ekranı yükledikten sonra Ayarlar> Erişebilirlik sekmesinde aktif hale getirip varsayılan uygulama olarak seçmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirebilirsiniz. Detaylar için alt bölümde yer alan videoya göz atabilirsiniz.

fg_ZvVSoahg” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın