Ubuntu Touch, Mayıs Sonuna Kadar Günlük Kullanılabilir Bir Versiyon Hazırlıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Geliştirme çalışmaları halen devam eden Ubuntu Touch işletim sistemi için mayıs sonunda yeni bir versiyon yayınlanacak. Şubat ayında Nexus modeller için yayınlanan versiyonun aksine yeni yazılımda birçok özelliğin çalışacağı iddia ediliyor. Ubuntu mühendislerinden ve aynı zamanda Canonical Müdürü olan Rick Spencer, çalışmaların hızlandırıldığına dair bir rapor yayınladı ve yeni versiyonda nelerin çalışacağına dair ipuçları verdi.

Spencer ve ekibinin her geçen gün telefon deyimini oluşturan temel etmenleri çalışabilir hale getirdiği bildirilirken, yeni yazılımla birlikte telefon görüşmeleri ve kısa mesaj gönderimi yapılabilecek; 3G ve Wi-Fi üzerinden web bağlantısı, bağlantılar arası veri geçişi, yakınlık sensörünün aktif ettirilmesi, rehbere kişi ekleme ve düzenleme, veri kaybetmeden telefon güncellenmesi gibi günlük hayatta sıklıkla kullandığımız birçok özellik yeni sürümün içerisinde yer bulacak.

Mayıs sonunda yayınlanması beklenen yazılıma söz konusu özelliklerin eklenmesiyle dahi, sistemin halen tam manasıyla hazır olmayacağını belirtelim. 1.0 Ubuntu Touch Platformunun ekim ayında hazır hala gelmesi ve 2014 yılından itibaren akıllı telefonlarda yer bulması bekleniyor.

Yeni yazılımın Nexus telefonların yanı sıra daha önce belirlenen One X, HTC One XL, HTC One X+, Asus Transformer Infinity, LG Optimus 4x HD, Nexus S, Nexus One, Samsung Galaxy Tab 10.1 Wi-Fi , Asus Transformer Pad, Motorola Xoom, Sony modelleri için yayınlanması ön görülüyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir