Ücretsiz en iyi bilgisayar VPN programı hangisi

Andronova
6 Minimum Okuma

Ücretsiz en iyi bilgisayar VPN programı olarak sorulan sorulara genel yanıt olarak kesinlikle kullanıcıların yapmış olduğu yorumlara bakılması gerektiğini önermekteyiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Gizliliği sağlamak için kullanılan VPN programları kategorisine birçok program girmekte. Son zamanlarda ihtiyacın artması ile çoğalan bu programlardan hangisinin işe yarar ve kullanışlı olduğu ise önemlidir. Bunun en büyük nedeni ise kaliteli programlarının ücretli olmasıdır.

Aşağıda ücretli ve ücretsiz vpn programları yer aldığı yazımızda bazı uygulamalar tarafımızdan test edilerek yayınlanmıştır. Bunlar kullanıma göre bazen de yoğunluğa göre internet hızında değişiklik göstermekte.

Uyarı olarak ücretsiz olanlar bir süre sonra ücretli olabiliyor. Bundan dolayı güncel araştırma yapınız. Birde yazılımlar için yapılacak derecelendirme göreceli olacaktır. Nedeni eğer uygulama güncelleme almıyor ya da tam tersi alıyor ve bir süre sonra uyumsuzluk çıkarabiliyor.

En iyi bilgisayar VPN programları hangileri

Öncelikle en popüler olanı Hotspot Shield olduğunu belirtelim. Yaygın kullanıma sahip. Güvenir ve popülerdir.

HideMyAss vpn programı ile işlevini profesyonel bir şekilde karşılayacaktır. Bilgisayar ve mobil cihazlarla uyumlu olması, ülkemizde sorunsuz çalışmasının yanı sıra ödediğiniz parayı geniş bir dönem içerisinde eğer memnun kalmazsanız iade edebilme imkanınız bu programı en iyiler sıralamasına sokmakta. Günümüzde en çok IP’ye sahip olan programlardan biridir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

NordVPN, sorunsuz çalışan programlar arasında. Türkçe dil desteğinin olması, 50’den fazla ülkede bağlantısının bulunması, kayıt tutmuyor olması, bilgisayar ve mobil uyumluluğu bu programı tercih etmeniz için önemli avantajlarından.

Express programı, ülkemizde en çok tercih edilen programlar arasında. Knighy Online oyununda engellenmiş olan sunuculara giriş için en çok bu program kullanılmaktadır. Ödediğiniz parayı 30 gün içerisinde iade edebilir ve güçlü sunuculardan faydalanabilirsiniz. Kayıt tutmuyor olması, aynı anda 3 farklı cihazdan bağlanma olanağı, kendini sürekli güncelliyor olması programın tercih edilmesindeki nedenler arasında.

PurePVN programı, dünyada en geniş ağa sahip programdır. 140 ülkeden bağlantı alabilir. 750’den fazla sunucusunun olması da firmanın ne kadar büyük olduğunu göstermekte. Kayıt tutmuyor olması, aynı anda 5 cihazdan bağlanma imkanı, güçlü sunucuları ile kesintisiz bağlantı, ek ödeme ile zararlı yazılımlara karşı sizi koruması programı en iyiler arasına almakta.

CyberGhost programı, verileri ve kimliği gizleyerek internetten anonim şekilde dolaşmanızı sağlayan hızlı bir VPN programı. Şu ana kadar her hangi bir yasaklanmaya takılmadan tüm erişime engelli sitelere giriş sğlayan hızlı bir program. Arayüzü kullanım açısından sade olması her yaşa hitap etmesini sağlıyor. Yalnız programın deneme sürümü belli bir kullanım hakkı veriyor. Ama kesinlikle ücretli alınacak programların başında geliyor. www.andronova.net

Yukarıdaki programlarının ortak özelliklerinden bazıları güvenli oturum sağlar. Erişim yönetimi ağınıza birisi veya birileri girdiğinde verilerinize ulaşamaz veya şifrelenir. Ücretsiz sürümlerde kısıtlı kullanım hakkı olmakta ve ücretsiz olanların çoğunda reklam yer almakta.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
image 9
Ücretsiz en iyi bilgisayar VPN programı hangisi

VPN programlarının detayları

VPN kısaltmasını duymayanız kalmamıştır herhalde. İster bilgisayarınızda ister tabletinizde ister akıllı telefonlarınızda internet sitelerine giriş engeli ile karşılaştığınızda VPN programları kullanmaktayız. Daha önceleri DNS numaraları kullanılarak bu engel aşılmaya çalışılırken artık bu engellere daha gelişmiş bir çözüm önerisi olan VPN uygulamaları yazılımcılar tarafından çıkarıldı.

Özellikle son günlerde yaşanan sıklıkla internet sorunlarına bu uygulamaları kullanarak çözüm üretebilirsiniz. Şimdi bu yazımızda akıllı telefonlarda kullanabileceğiniz en iyi VPN uygulamalarını paylaşacağız. Tabi ki bu uygulamalar android işletim sistemine sahip Samsung, LG, Sony Xperia gibi telefonlar için olacaktır. Google Play Storede yer alan ve kullanıcılar tarafında test edilmiş aynı zamanda güvenliği olduğu düşünülen uygulamaları elimizden geldiği kadar paylaşacağız. Fakat şunu da belirtmekte fayda vardır. VPN kullanımında güvenlik çok önemlidir. Sizden habersiz akıllı telefonlarınıza farklı uygulamalarda bu yazılımla beraber gelebilir. Bir virüs veya farklı bir yazılım. Bundan dolayı her ne kadar buradakiler güvenli desek de dikkatli olmakta fayda vardır.

VPN kullanım şekilleri

Yukarıda dediğimiz gib VPN yani “Virtual Private Network” uygulamaları çok yoğun olarak kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Android market olan google play storeye girdiğinizde bir çok seçenek görebilirsiniz. Google Play Storede yer alan ve güvenirliği kullanıcılar tarafından test edilmiş uygulamalardan bir kaçını sizlerle paylaşalım.

İlk uygulamamız Turbo VPN en çok beğenilen ve en çok indirilen VPN uygulamasıdır. Bu uygulamayı google play store den indirip kullanmak ücretsiz fakat bunu karşılığında firma telefonunuzda reklam yayınlamaktadır. Bu reklamlara katlandığınız müddetçe herhangi bir sıkıntı olmadan kullanabilirsiniz. Bu uygulama WiFiLTE ve 3G ağların hepsinde VPN kullandırmaktadır.

İkinci sırada ise VPN Proxy Master uygulaması yer almaktadır. Bu uygulama açıkçası tasarımı ile ön plana çıkmaktadır. Güzel tasarımı olan bir VPN uygulamasıdır. Yukarıdaki uygulama gibi ücretsiz VPN hizmeti veren uygulama bunun karşılığında reklam yayınlamaktadır. Ayrıca bu uygulama güvenlik açısından  OpenVPN protokollerini (UDP / TCP)  ile telefonda yer alan verileri şifreler.

Son uygulama ise Free VPN – Betternet uygulamasıdır. Buda adından da anlaşılacağı üzere ücretsiz VPN hizmeti vermektedir. Diğer saydığımız uygulamalardan farklı özellikler bu VPN uygulamasında yer almaktadır. Ayrıca şunu da belirtelim diğerlerinde daha hızlı bir VPN bağlantısı telefonlarınıza sağlamaktadır.

Ücretsiz en iyi bilgisayar VPN programı hangisi sorusuna genel bir yanıtla cevaplamak istedik. Her zaman hangi programı kullanmalıyım sorusunun cevabı kesinlikle kullanıcıların yaptığı yorumlarla anlaşılır. En iyisi bir süre sonra kullanıcılarını rahatsız edecek şeyler çıkardığı oluyor.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir