Ücretsiz ofis programları 2020

Andronova
2 Minimum Okuma

Microsft ofis programına alternatif olan ücretsiz programları anlattığımız bu yazımızda, önerilen yazılımlar genel kullanım alanlarına göre şekillendirilebilir. Ücretli yazılımlara alternatif.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Ücretsiz ve en iyi ofis programlarından bazılarını sizler için hazırladık. Önerdiğimiz yazılımlar kullanıcı yorumları ile şekillenmiştir. İhtiyaclara göre öneri olarak kullanıma uygundur. Sizinde aklınızda bu tarz ücretsiz ofis programı varsa ekleyebilirsiniz.

LibreOffice programı, Microsoft’ un belge yapısına uyumlu ve ücretsiz bir yazılım. Bize göre bu yazılım ilgili alanda tüm ihtiyaçları karşılayabilecek düzeyde.

Ücretsiz olarak Excel, Word ve Powerpoint özelliklerine sahip. Program açık kaynaklı olma özelliğine sahip olduğundan güncellemelerle sık sık karşılaşabiliyoruz. Desteklediği işletim sistemlerinden macOS, Linux ve Windows.

Ücretsiz ofis programları 2018

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Alternatif en iyi ofis programları

Google Docs, Google’ nin online ofis programı tam olarak gereksinimleri karşılamasa da acil durumlarda ve online ofis yazılımlarında çok iş görebilir.  

Google platformda hem Android hemde iOS iPhone ile tam uyumlu çalışmakta. Yani mobil uyumlu. Online ofis çalışmalarını paylaşma imkanı da sağlamakta.

Microsoft Office Online, Microsoft’ un online ofis uygulaması ile tam olarak kullanım sağlanmasa da çevrimiçi kullanım imkanı vermekte. Tabi kullanıcılarına. Microsoft ofis programları ile uyumlu bir yapıya sahip. Ücretsiz olarak hem mobil hemde masaüstü bilgisayarlarda kullanma imkanı var.

OpenOffice programı, bu yazılımda açık kaynaklı olmasından dolayı gelişmeye açık bir yapıya sahip. Bu programda ücretsiz kullanıma sahip. Microsoft’ un genel programları ile uyumlu çalışmakta. Dünya da alternatif ofis programları arasında önemli bir yere sahip.

WPS Office Free programı, genel olarak yine kullanılan Microsoft’ un yazılımlarını desteklamakta. Çok gelişmiş bir yapısı olmasa da yine iş gören yazılımlardan biri. PDF okuma özelliğine de sahip ve ücretsiz.  Ücretsiz office programı…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 17:06

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir