Ücretsiz VPN uygulaması en iyisi hangisi

Türkiye' de en çok kullanılan bazı ücretsiz VPN uygulamaları yanında birde bilinmeyenler var. Bunlar telefona veya bilgisayara zarar verebiliyor. İşte ücretsiz VPN programı…

Andronova

Gizliliği sağlamak için kullanılan VPN programları kategorisine birçok program girmekte. Son zamanlarda ihtiyacın artması ile çoğalan bu programlardan hangisinin işe yarar ve kullanışlı olduğu ise önemlidir. Bunun en büyük nedeni ise kaliteli programlarının ücretli olmasıdır.

Aşağıda ücretli ve ücretsiz vpn programları yer aldığı yazımızda bazı uygulamalar tarafımızdan test edilerek yayınlanmıştır. Bunlar kullanıma göre bazende yoğunluğa göre internet hızında değişiklik göstermekte.

Uyarı olarak ücretsiz olanlar bir süre sonra ücretli olabiliyor. Bundan dolayı güncel araştırma yapınız. Birde yazılımlar için yapılacak dercelendirme göreceli olacaktır. Nedeni eğer uygulama güncelleme almıyor ya da tam tersi alıyor ve bir süre sonra uyumsuzluk çıkarabiliyor. 

En iyi VPN programları hangileri

HideMyAss vpn programı ile işlevini profesyonel bir şekilde karşılayacaktır. Bilgisayar ve mobil cihazlarla uyumlu olması, ülkemizde sorunsuz çalışmasının yanı sıra ödediğiniz parayı geniş bir dönem içerisinde eğer memnun kalmazsanız iade edebilme imkanınız bu programı en iyiler sıralamasına sokmakta. Günümüzde en çok IP’ye sahip olan programlardan biridir.

NordVPN, sorunsuz çalışan programlar arasında. Türkçe dil desteğinin olması, 50’den fazla ülkede bağlantısının bulunması, kayıt tutmuyor olması, bilgisayar ve mobil uyumluluğu bu programı tercih etmeniz için önemli avantajlarından.

Express programı, ülkemizde en çok tercih edilen programlar arasında. Knighy Online oyununda engellenmiş olan sunuculara giriş için en çok bu program kullanılmaktadır. Ödediğiniz parayı 30 gün içerisinde iade edebilir ve güçlü sunuculardan faydalanabilirsiniz. Kayıt tutmuyor olması, aynı anda 3 farklı cihazdan bağlanma olanağı, kendini sürekli güncelliyor olması programın tercih edilmesindeki nedenler arasında.

Ücretsiz VPN uygulaması en iyisi hangisi

PurePVN programı, dünyada en geniş ağa sahip programdır. 140 ülkeden bağlantı alabilir. 750’den fazla sunucusunun olması da firmanın ne kadar büyük olduğunu göstermekte. Kayıt tutmuyor olması, aynı anda 5 cihazdan bağlanma imkanı, güçlü sunucuları ile kesintisiz bağlantı, ek ödeme ile zararlı yazılımlara karşı sizi koruması programı en iyiler arasına almakta.

CyberGhost programı, verileri ve kimliği gizleyerek internetten anonim şekilde dolaşmanızı sağlayan hızlı bir VPN programı. Şu ana kadar her hangi bir yasaklanmaya takılmadan tüm erişime engelli sitelere giriş sğlayan hızlı bir program. Arayüzü kullanım açısından sade olması her yaşa hitap etmesini sağlıyor. Yalnız programın deneme sürümü belli bir kullanım hakkı veriyor. Ama kesinlikle ücretli alınacak programların başında geliyor. www.andronova.net

En iyi VPN programları hangileri

Ücretsiz vpn programları

Cyberghost, Spotflux, Zenmate, TunnelBear, VPN Gate, Windscribe, Hotspot Shield Free, Private Tunnel ve Freelan.

Not: Hiç bir VPN programı sınırsız değil. Yani ücretsiz vpn programı olarak geçen programların genelinde bir kısıtlama var. Ya gün olarak ya da mb olarak kullanım kısıtlaması var. Yani kotalı diyebiliriz. Bundan dolayı birden fazla uygulama tercih edebilebilir.

Yukarıdaki programlarının ortak özelliklerinden bazıları güvenli oturum sağlar. Erişim yönetimi ağınıza birisi veya birileri girdiğinde verilerinize ulaşamaz veya şifrelenir. Ücretsiz sürümlerde kısıtlı kullanım hakkı olmakta ve ücretsiz olanların çoğunda reklam yer almakta. 

En iyi Android VPN

VPN kısaltmasını duymayanız kalmamıştır herhalde. İster bilgisayarınızda ister tabletinizde ister akıllı telefonlarınızda internet sitelerine giriş engeli ile karşılaştığınızda VPN uygulamalrı programları kullanmaktayız. Daha önceleri DNS numaraları kullanılarak bu engel aşılmaya çalışılırken artık bu engellere daha gelişmiş bir çözüm önerisi olan VPN uygulamaları yazılımcılar tarafından çıkarıldı.

Özellikle son günlerde yaşanan sıklıla internet sorunlarına bu uygulamaları kullanarak çözüm üretebilirsiniz. Şimdi bu yazımızda akıllı telefonlarda kullanabileceğiniz en iyi VPN uygulamalarını paylaşacağız. Tabiki bu uygulamalar android işletim sistemine sahip Samsung, LG, Sony Xperia gibi telefonlar için olacaktır. Google Play Storede yer alan ve kullanıcılar tarafında test edilmiş aynı zamanda güvenliği olduğu düşünülen uygulamaları elimizden geldiği kadar paylaşacağız. Fakat şunuda belirtmekte fayda vardır. VPN kullanımında güvenlik çok önemlidir. Sizden habersiz akıllı telefonlarınıza farklı uygulamalrda bu yazılımla beraber gelebilir. Bir virüs veya farklı bir yazılım. Bundan dolayı her nekadar buradakiler güvenli desekte dikkatli olmakta fayda vardır.

Yukarıda dediğimiz gib VPN yani “Virtual Private Network” uygulamaları çok yoğun olarak kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Android market olan google play storeye girdiğinizde bir çok seçenek görebilirsiniz. Google Play Storede yer alan ve güvenililirliği kullanıcılar tarafından test rdilen uygulamalardan bir kaçını sizlerle paylaşalım.;

İlk uygulamamız Turbo VPN en çok beğenilen ve en çok indirilen VPN uygulamasıdır. Bu uygulamayı google play storeden indirip kullanmak ücretsiz fakat bunu karşılığında firma telefonunuzda reklem yayınlamaktadır. Bu reklamlara katlandığınız müddetçe herhangi bir sıkıntı olmadn kullanabilirsiniz.Bu uygulama WiFiLTE ve 3G ağların hepsinde VPN kullandırmaktadır.

İkinci sırada ise VPN Proxy Master uygulaması yer almaktadır. Bu uygulama açıkcası tasarımı ile ön plana çıkmaktadır. Güzel tasarımı olan bir VPN uygulamasıdır. Yukarıdaki uygulama gibi ücretsiz VPN hizmeti veren uygulama bunun karşılığında reklam yayınlamaktadır. Ayrıca bu uygulama güvenlik açısından  OpenVPN protokollerini (UDP / TCP)  ile telefonda yer alan verileri şifreler.

Son uygulama ise Free VPN – Betternet uygulamasıdır. Buda adından da anlaşılacağı üzere ücretsiz VPN hizmeti vermektedir. Diğer saydığımız uygulamalardan farklı özellikler bu VPN uygulamasında yer almaktadır. Ayrıca şunuda belirtelim diğerlerinde daha hızlı bir VPN bağlantısı telefonlarınıza sağlamaktadır.


Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2020, 04:57

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın