Ucuz iPhone, Daha Ucuz iPhone

iPhone telefon kullanmak bazı insanlar için prestij göstergesi olarak görülüyor. Özellikle yeni iPhone 5S, Gold rengi ile şu anda resmen karaborsaya düşmüş durumda. Bu yüzden de bu telefonların fiyatları hem yüksek oluyor hemde 2.elleri para yapıyor. Herkes daha ucuz iPhone peşinde.

Daha ucuz ama daha yeni iPhone ise gördüğünüz gibi iPhone 5C oluyor ve onunda durumu zaten belli. Apple her yeni nesil iPhone ile bir önceki iPhone modelinin fiyatında indirim, daha önceki iPhone modelini ise ücretsiz verilmesini sağlayarak, “ucuz iPhone” modelini bir şekilde yerine getiriyordu.

Andronova

Yapılan haberlere göre Apple, 1 milyar 200 milyon kişinin yaşadığı Hindistan’da “ucuz iPhone” modelleri yapmak için bir fabrika açacak. Ucuz iPhone deyince aklınıza yeni modeller gelmesin. Özellikle iPhone 4S ve iPhone 5C üretimini buraya kaydırmayı düşünen Apple, yeni nesil iPhone 6 için Foxconn’un üzerindeki üretim yükünü hafifletmeyi planlıyor. Apple Foxconn’u üretimi arttırması için sıkıştırdıkça Foxconn’da bir şekilde üretimi arttırmış ama buda kalite sorunlarına sebep olmuştu. Kutusu açılmayan iPhone 5S’lerin yan yüzeylerinde görülen çizikler ile ilgili bir çok müşteri şikayeti alan Apple Foxconn’un kapasitenin çok üstünde üretim yaptığını fark ederek böyle bir yatırım planlıyor.

iPhone 6 resim 1

Apple son dönemde ürünlerindeki kalite ve donanım sorunları ile boğuşuyor. Oysaki Samsung ve LG gibi firmalar kendi fabrikalarında kendi kurdukları proseste bu işi çok başarılı bir şekilde yapıyorlar. Dünyanın en büyük mobil işlemci firması olmaya aday Qualcomm bile bu işin fabrikasız yürümesinin ne kadar zor olduğunu anladığı için 2020 yılına kadar kendi fabrikasını kurmayı planlıyor. Apple, fason iş yaptırma mantığını çok sevse de kullanıcılar Apple’ın fabrikasında üretilen ürünleri kullanmak istiyorlar. Özellikle iPad Mini 2’de yaşanan ekran soruları ile şu anda yurt dışındaki basında yerden yere vurulan Apple’ın yeni bir ürün tanıtımına inanılmaz ihtiyacı var gibi duruyor.

Kaynak: idownloadblog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.