Uluslararası Galaxy S III I9300, Android 4.4 KitKat Güncellemesi Almayabilir!

media 15500

Samsung Amerika geçtiğimiz gün alışılmışın dışında bir açıklamada bulunarak Android 4.4 KitKat güncellemesi alacak tüm Samsung cihazların listesini yayınladı. İlgili habere buradan göz atabilirsiniz. Samsung Amerika tarafından yayınlanan listede Galaxy S III ve Galaxy S III mini modellerinin yer alıyor olması telefon sahiplerini bir hayli memnun ederken, Samsung’un 2012 yılı amiral gemisi modelini hala destekliyor olması da yine takdir edilmişti.

teknik destek

Samsung Amerika’nın yayınladığı resmi açıklamanın ardından benzer bir güncelleme listesi Polonyalı ünlü blogger Robert Nawrowski tarafından yayınlandı. Samsung’un Hindistan’la birlikte en büyük yazılım ekibinin Polonya’da olduğu biliniyor. Ünlü bloggerin Samsung yazılım ekibinin kaynak göstererek yayınladığı güncelleme listesinde bu defa Galaxy S III ve Galaxy S III mini modellerini yer almadığı görüldü.

Bu gelişme akıllara “Acaba sadece LTE destekli model mi güncelleme alacak?” sorusunu getirdi. Uluslararası Galaxy S III ve LTE destekli Galaxy S III arasında işlemi ve RAM farkı bulunuyor. LTE desteli modelde çift çekirdekli Qualcomm işlemci ve 2GB RAM yer alırken, uluslararası versiyonda ise dört çekirdekli Exynos 4412 ve 1GB RAM yer alıyor.

Güncelleme noktasında RAM miktarı önemli bir detay ancak, Google Android 4.4 KitKat’i duyururken sistemin 512MB RAM’e sahip cihazlarda optimize edilebildiğini şeklinde bir beyanda bulunmuştu. Google bu açıklamasında haklı olabilir ancak işin içerisinde TouchWiz arayüzü girdiğinde söz konusu bellek daha da ağırlaşan arayüz için verimli şekilde çalışmayabilir. Eğer sorun 1GB RAM ise Polonya’da yayınlanan listede 1GB RAM’e sahip Galaxy Grand modeli de yer almaktadır.

Görünüşe bakılırsa Galaxy S III’ün uluslararası versiyonu için güncelleme belirsizliği resmi açıklama yayınlanana kadar devam edecektir. Galaxy S III’ten önce duyurulan HTC One X içinse HTC, Nvidia’nın sürücü güncellemesine son vermesine rağmen Android 4.4 güncellemesi için çözüm arayışını sürdürdüğü hatırlatalım.

Polonya’da yayınlanan Android 4.4 güncellemesi alacak Samsung cihazları şunlar; Galaxy Note 3, Galaxy S4, Galaxy S4 Active, Galaxy S4 Mini, Galaxy S4 Zoom, Galaxy Note II, Galaxy Mega 6.3, Galaxy Mega 5.8, Galaxy Grand, Galaxy Express 2, Galaxy Note 10.1, Galaxy Note 10.1 2014 Edition, Galaxy Note 8.0, Galaxy Tab 3 7.0, Galaxy Tab 3 8.0, Galaxy Tab 3 10.1 ve Galaxy Grand 2 LTE.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın