Ünlü Geliştirici Paul O’Brien Tarafından Oluşturulan ROM, Sense ve Stok Android Arasında Geçiş Sağlayacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

 Paul O’Brien tarafından geliştirilen ROM, Sense ve Stok Android Arasında Geçiş Sağlayacak

teknik destek

HTC One Google Edition’ın satışa sunulmasıyla birlikte HTC hayranları Sense ya da stok Android arasında bir tercih yapmak zorunda kaldı. Özelleştirilebilir noktasında Sense arayüzü daha fazla detayı bünyesinde barındırırken, stok Android ise pürüzsüz yapısı ve daha hızlı geçişlerle kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Bunun yanı sıra RAM ve ROM konusunda kullanıcıya daha fazla alan sunmaktadır.

İddiaya göre kullanıcılarını bu ikilem arasında bırakmak istemeyen HTC, Sense ve stok Android arasında tek bir tıklama ile geçişe olanak sağlayan yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Android ekosisteminin önde gelen ROM geliştiricilerinden Paul O’Brien tarafından ortaya atılan iddia geçtiğimiz ay kimi kaynaklar tarafından da dile getirilmişti.

Proje ile yakından ilgilenen O’Brien, modoco.com adlı forum sitesinden konuyla ilgili bazı detaylar paylaştı. Kendisinin de MoDoCo.SWITCH adlı bir yazılım geliştirdiğini ve söz konusu yazılım sayesinde One kullanıcılarının bir tıklama ile iki arayüz arasında geçiş yapmalarına olanak tanıyacağını bildirdi. Şu an için beta aşamasında olan ROM’ın kısa süre içerisinde yayınlanması bekleniyor. Yazılımda merak edilen noktaların başında ise depolama alanında ne kadar alanı işgal edeceği.

Konuya ilişkin bir demo videosu da paylaşan ünlü geliştirici, bu sayede projenin nasıl çalışacağı hakkında detaylar da aktarıyor. Kimi kaynaklar projenin sadece Sense ve stok Android ile sınırlı kalmayacağını, MIUI gibi Android platformunda beğeni kazanan arayüzlerin de yazılama dahil edilebileceği konuşuluyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!