Üreticiler MediaTek’in 10 Çekirdekli İşlemcisiyle İlgileniyor, Qualcomm ise Zor Durumda!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığımız MediaTek‘in ürettiği Dünyanın ilk 10 çekirdekli (deka-core) işlemcisi Helio X20’nin haberinin ardından, üreticiler arasında konuşmalar başladı bile.

Andronova

Söylentilere göre, Sony, LG, HTC, ZTE, Lenovo, Huawei, Xiaomi ve Meizu gibi akıllı telefon pazarına yön veren üreticiler şimdiden MediaTek‘in 10 çekirdekli işlemcisi Helio X20 yle ilgilenmeye başladılar bile.

Bu zamana kadar giriş ve orta seviye mobil cihazlar için işlemci üretimi gerçekleştiren MediaTek, 20 nanometre teknolojiyle üretilmiş ve %40 daha az enerji ihtiyacı duyan yeni Helio serisiyle üst seviye cihaz pazarına güçlü bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Öyle ki, Qualcomm‘un Snapdragon 810 işlemcisiyle yaşanan fiyaskonun ardından, MediaTek‘in bu pazara da girmesi için daha iyi zamanlama olamazdı. Bir taraftan Samsung’un da mobil cihazlar için işlemci pazarına ağırlık vermesi ve şimdi de MediaTek‘in muhteşem hamlesi sonrası, Qualcomm‘un ne yapacağı oldukça merak konusu.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın