USB diskte olan dosyalar görünmüyor

Flash bellek, Flash Disk veya USB Disk dosyalarına erişemiyorum. Bu dosyalara tekrardan erişebileceğim herhangi bir yöntem var mıdır ? Flash diskteki dosyalar görülmüyor.

Andronova

Flash bellek sistemlerini bozan virüsler son dönemlerde iyice yaygınlaştı. Arık neredeyse herkesin bir flash belleği bulunmaktadır. Bu flash belleklerin taşına bilir olmasından dolayı her türlü bilgiyi yükleyebilmekteyiz. Peki bu flash belleklere yüklemiş olduğumuz dosyalara erişemezsek ne gibi çözümler üretebiliriz? Bu sorunuzun cevabını aşağıdaki başlığımız altında bulabilirsiniz.

USB Diskte olan dosyalar görünmüyor

USB Diskte olan dosyalar görünmüyor

Bu makalemizde flash belleğinize herhangi bir virüs bulaştığında nasıl temizleyebileceğinizi aynı zamanda virüsün Flash belleğinize vermiş olduğu zararı nası telafi edeceğinizi anlatacağız.Virüs bulaşan flash bellek içerisinde buluna dosyalar gizli klasör haline gelmektedir. Bu şekilde sizlerin bu dosyalara ulaşması engellenmektedir. Bu sorununuzun çözümü için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayınız. 

  • Virüse tabi olan flash bellek dolu olmasına rağmen içinde yer alan dosyalar görünmemektedir. Bu tarz sorunlarda ilk olarak yapmanız gereken USB diskinizi bilgisayara takarak Bilgisayarım simgesine tıklayarak  USB diskinize ulaşınız. USB diskinizin üzerine gelerek farenizin sağ tuşuna basınız. Karşınıza gelen seçenekler içerisinde bulunan antivirüs uygulaması ile taratınız. Yalnız bu işleme başlamadan önce virüs programınızın güncel olmasına dikkat ediniz. Bu tarama işlemi flash belleğinizin doluluk oranına göre birkaç dakika sürebilir. Ayrıca bu işlemi illa ücretli antivirüs uygulamaları ile yapmanız gerekmemektedir. İnternete yer alan kaliteli ücretsiz antivirüs programları ile de yapabilirsiniz.
  • Bu işlemden sonra flash diskinize çift tıklayarak giriş yapınız. Flash belleğinizin içerisinde herhangi bir klasör görünmeyecektir. Dosyaların görünür olabilmesi için ekranın üst kısmında bulunan “Görünüm” yazısına tıklayınız.
  • Daha sonra karşınıza gelen bölümden Seçenekler başlığında bulunan Klasör Seçenekleri yazısına tıklayınız.
  • Klasör seçenekleri bölümünde bulunan “Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster” yazısına tıklayınız. Bu bölümde karşınıza gelen ekrandan “Korunan İşletim sistemi dosyaları gizle (Önerilen)” yazısının karşısında bulunan kutucukta yer alan işareti kaldırınız. Bu işlemden sonra karşınıza onaylama ekranı gelecektir. Evet diyerek devam ediniz.
  • Bu işlemden sonra diskinize girdiğinizde iki dosya göreceksiniz. Bunlardan bir tanesi isimsiz disk olarak görünecektir. Bu işarete tıkladığınızda bütün dosyalarınız görebileceksiniz.


Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 00:12

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın