Uygulama İncelemeleri – Automatic Task Killer

Uygulama İncelemeleri - Automatic Task Killer

Android pil süresini uzatma batarya pil ömrünü uzatma uygulamalarından Automatic Task Killer hakkında detaylar.

teknik destek

Tekrar merhabalar.
Sizlere yeni yazı dizimde, Google Nexus One üzerinde test etme fırsatı bulduğum bir takım Android uygulamalarının değerlendirmesini yapacağım.

İlk uygulama, belki de bir çok Nexus One ve hatta diğer Android kullanıcısının en büyük sıkıntılarından biri olan pil ömrünü gözle görülür biçimde uzatmaya yarayan “Automatic Task Killer” adlı güzide program.

Uygulamayı yüklemek için QR kodunu telefonunuzdan taratın

Android Market’i ziyaret etmiş olan arkadaşlarımız Task Killer programlarıyla daha önce mutlaka karşılaşmışlardır. Bu programlar, telefonunuzun Ram’inde yer işgal ederek pilinizin boş yere tükenmesine sebep olan açık kalmış artalan programlarını sonlandırmanıza ve pil ömrünüzü arttırmanıza yarıyorlar. Ancak sürekli telefonunuzu cebinizden çıkarıp bu uygulamaları sonlandıramayacağınız için pek de etkili olamıyorlardı. Ancak artık durum değişti, markete eklenen bu muhteşem program yardımı ile istenmeyen artalan uygulamalarınız gereksiz yere sistem kaynaklarınızı tüketemiyorlar.

Uygulamanın kullanımı da oldukça basit. Tek yapmanız gereken otomatik olarak kapatılmasını istediğiniz programları listeden seçmek. Uygulama ayarlarında yer alan bir seçenek, yeni yüklenen programların listeye otomatik olarak dahil edilip edilmeyeceğini de kontrol etme imkanı sunuyor.
Uygulama notum 10 üzerinden 10 ve özellikle Nexus One kullanıcılarının ilk yüklemesi gereken uygulama olduğunu söyleyebilirim.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir