Pokemon GO server sunucu hatası çözümü

Pokemon GO Server Hatası nedir ve nasıl çözülür? Bu aralar oyunda sunucu kaynaklı hatalar yaşanmakta. Büyük ihtimal yoğunlukla alakalı olabilir. Peki bu hataya neden olan nedir?

Pokemon GO server sunucu hatası çözümü
müşteri hizmetleri

Pokemon GO bilindiği gibi son zamanların en gözde oyunlarından biri, oyunun kullanıcı sayısı çok olduğundan belli başlı sorunlarda ister istemez meydana gelmektedir. Ülkemizde  hala resmi olarak indirilip oynanamayan Pokemon GO, binlerce kişi tarafından Ülke değiştirme veya farklı yöntemlerde indirilerek oynanmaktadır. Oyun ücretsiz olarak oynanabiliyor, fakat birçok mobil oyunlarda olduğu gibi Pokemon GO’da oyun içerisinde para kazanmak için birkaç farklı yöntem kullanmış durumda. Hal böyleyken ister istemez kullanıcılar para harcamaya yönlendirilmektedir.
 

Pokemon GO server sunucu hatası çözümü

Pokemon GO sunucu hatası nedeni

Bugün sizlere Pokemon GO Server sunucu hatasının nasıl meydana geldiğini ve bu hatanın çözümü hakkında sizlere yöntemler sunacağız.

Pokemon Go’da en çok karşılaşılan sorunların başında Server sunucu hatası sorunu gelmektedir. Peki  bu Server sunucu hatası nedir ? Server sunucu hatası aşırı yoğunluktan dolayı sistemin sizi dışarı atmasından kaynaklanıyor. Resmi olarak ta ülkemizde yayınlanmadığı için bu sorun sıkça karşılanmaktadır. Yoğun ilgiden dolayı birçok ülkede bu sorun ile karşılaşan kullanıcılar mümkün. Oyunun en önemli anında, yani tam Pokemon’u yakalarkan karşılaşmış olduğumuz bu Server Sunucu hatasının ana nedeni internet

erişimi ve yoğunluktan kaynaklanmaktadır. Sorunun ana nedenlerinden biri de Trainer hesabı kullanmanız. Trainer hesabı yerine Google hesabı kullanırsanız eğer bu sorundan bir nevi kurtulmanız mümkün olacaktır.

Pokemon Go sunucu server hatası çözümü


Pokemon GO server hatası çözümü

Trainer hesabı yerine Google hesabına geçiş yaparsanız tüm verileriniz silinecektir. Fakat Trainer hesabı yerine Google hesabı kullanırsanız, kimlik doğrulama yada kimlik hatası gibi hatalarla artık karşılaşmayacaksınız.

Biraz önce de belirttiğimiz gibi yoğunluk bu hatanın ana nedeni bu yüzden sürekli olarak hangi Ülke’ler de yoğunluk var ona göre farklı Server’ları kullanmanız için cmmcd. com/PokemonGo internet sitesini de sürekli kontrol etmenizde fayda var.
İphone cep telefonlarında Pokemon GO nasıl indirilir konulu makalemizde dikkatinizi çekebilir. 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 14:10
müşteri hizmetleri