Telefonumdan Google Play Store silindi nasıl yüklerim

Android cep telefonumdan yanlışlıkla Google Play Store sildim ne yapmalıyım şeklindeki soruya birde tabletten Google Play Store silindi nasıl geri alırım eklendi.

Telefonumdan Google Play Store silindi nasıl yüklerim
müşteri hizmetleri

Android cep telefonda ve tablette yanlışlıkla silinen Google Play Store mağaza uygulamasını tekrar kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz. Tabi telefon ve tabletlerde Çin / Kore cihazlarda bazı sürümler uyumsuz olabiliyor. Bu nedenden dolayı sitemizde önerdiğimiz sayfalarda yer alan sürümleri deneyebilirsiniz. Sürekli kendini yenileyen Android mağazası yeni bir sürümle yine karşınızda. Yeni arayüze sahip bu sürümün kısaca detayları haberimizde.

Mağazada yer alan ücretli ve ücretsiz oyunlarda kullanıcı yorumları, oyun indirmek veya satın almak için en belirleyici unsur oldu. Mağazadan yeni çıkmış oyunları ve en popüler oyunları ön planda görebilirsiniz. Sizde indirip denediğiniz oyun için puan verebilir ve yorumla diğer kullanıcıları aydınlatabilirsiniz.

Yanlışlıkla Google Play Store sildim nasıl yüklerim? Silinen Google Play Store uygulaması nasıl geri yüklenir? Sorularına cevaben aşağıdaki bağlantının kullanılmasını öneriyoruz. Ek yardımcı bir uygulamaya da ihtiyaç duyabiliyor ve bunun hakkında diğer detayları aşağıya doğru satır aralarında bulacaksınız.

İndirme adresi hangi cihazlarla uyumlu derseniz;

 • Samsung Galaxy A1 A2 A3 A4 A5 A6 A7 A8 A9, Galaxy J1 J2 J3 J4 J5 J6 J7 J8, Galaxy S9, S8, S10, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S7 Edge, Note, LG G2 G3 G4 G5, Huawei, Sony Xperia, General Mobile, Lenova, Xiaomi, Asus Zenfone ve Çin malı telefonlarda geri yükleme mümkün.
   

Google Play Store telefonumdan silindi nasıl yüklenir?

Bazı sürüm adresleri silinmiş olabilir. Alternatif olan sürümleri deneyebilirsiniz. Her hangi bir hata mesajı aldığınızda, aşağıda yer alan yorum bölümüne sorunu yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bunun dışında telefondan destek almak için önerdiğimiz destek hattını arayarak yardım alabilirsiniz. 

 • Tüm sürümler için adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
 • Yeni sürümde sorun yaşayan alttaki bağlantıyı denesin.
 • Güncel olanlara apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store den ulaşacaksınız.
 • İndirdiğiniz sürüm çalışmazsa daha eski olanları deneyin.
 • Cihazın bilinmeyen kaynaklardan yüklemesine izin verilmesi gerkiyor.

Yorum bırakmayı ihmal etmeyiniz. :)

google play store telefonumdan silindi

Google Play çalışmıyor durumlarında;

 • Uygulamayı durdurma ve devre dışı bırakılma
 • Önbelleğin ve verilerin silinmesi
 • Güncellemelerin kaldırılması
 • Son olarak farklı sürümlerle denemesi gerekebilir.

Telefonumdan Google Play Store silindi nasıl yüklerim


Nasıl indirilir nasıl yüklenir?

Google Play mağaza uygulamasının son sürümünü indirme adresine girdiğinizde, aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü sizi karşılayabilir. Burada "Download APK" butonuna dokunup uygulamanın inmesini bekleyiniz. Eğer başka bir sayfa daha açılırsa orada da bulunan Download yazısına dokununuz. Önerdiğimiz indirme adresinde sık sık yeni sürümler yayınlanmaktadır.

Oyun indirirken hata alıyorsanız ya cihazınız oyunu desteklemiyor yani donanımı yetersiz veya Türkiye için geçerli değil. Bunun dışında mağazanın yeni sürümüne sahip olmadığınızdan da olabilir.

Android cep telefonu ve tabletlerde oyun / uygulama indirme mağazası, Google Play' dan oyun indirmek uygulaması ile hiç bu kadar kolay olmadı. Sorunsuz ve güvenli bir şekilde Google onaylı oyunları aldığı yorumlarla karar vererek indirebilirsiniz.

Hemen hemen çoğu sürümü bulabileceğiniz indirme adresi aşağıda yer alıyor. Olursa uyumsuzluk sorunu yaşarsanız verdiğimiz adresten eski uygulamasını indirip deneyebilirsiniz. 

Oyun nasıl indirilir

Google Play oyun için play.google.com/store/apps/category/GAME?hl=tr buradan indirebilirsiniz. Android' de uygulama yoksa veya maalesef durduruldu şeklinde hata veriyorsa farklı bir sürümü deneyebilirsiniz. Yukarıda eski ve yeni sürümlerine ulaşabilirsiniz.

Tablet yada cep telefondan önerdiğimiz indirme adresine girerek, ilgili butonunu tıklayarak, uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

Google Play' de çoklu oyunlarında keşfedebilir ve arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz. Aynı zamanda bazı oyunlar oynadığınız arkadaşınızla iletişim halinde olmanızı da sağlıyor.

Android google play indir

Google Play mağazasında yer alan oyunları isterseniz bilgisayar üzerinden de telefonunuza indirebilirsiniz. Bunun için play.google.com sitesinden Gmail hesabınızla oturum açıp indirmek istediğiniz oyunda yer alan Yükle butonuna tıklamanız yeterli. Daha sonra cep telefonunuzda internet erişimi varsa otomatik ekrana oyun gelecektir.

İndirdiğiniz oyunları sildiğiniz de veya yanlışlıkla silindiğinde isterseniz oyunları tekrar geri alabiliyorsunuz. Yani acaba hangi oyunlar yüklüydü diye düşünmenize gerek bulunmuyor. Android cihazınız dan oyun ve uygulama indirmek için veya verilerin yedeklenmesi için bir Gmail hesabınızın olması gerekiyor.

Android telefona oyun nasıl indirilir

Android işletim sistemine sahip cep telefonu ve tabletler için mağaza uygulaması, Google Play Store son sürüm yayınlandı. Yayınlanan sürüm, şuan için güncelleme ile gelmedi. Kısa süre sonra otomatik olarak cihazınıza güncelleme gelecektir. Ama Google Play Store güncellemesini beklemeden yüklemek istiyorsanız, aşağıda verdiğimiz bağlantı adresinden, ücretsiz güvenli bir şekilde cihazınıza indirebilirsiniz.

Bazı Android cep telefonu ve teblet kullanıcılarının yaptığı şikayetlerde, Google Play uygulaması olmadığını ama nasıl yükleyeceklerini bilmedikleri anlaşılmıştır. Google Play Store uygulaması silindiğinde veya yüklü gelmediğinde, cihazınıza uygulamayı manuel olarak yükleyelerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Google Play hizmetleri bulunmaması nedeniyle, Android işletim sisteminde yer alan bazı hizmetler kullanılamamaktadır. Google uygulamalarını çalıştırmak ve Google Play mağaza uygulamalarını güncellemek için gerekli bir hizmettir.

Aynı zamanda bu hizmet Google hizmetleri üzerinde kimlik doğrulamak, kişileri senkronize etmek, kullanıcı gizliliğini sağlamak, uygulama denetimi sağlamak, hızlı haritalama ve oyun gibi deneyimleri iyileştirme özelliğine sahiptir. Eğer bu hizmet cihazınızda bulunmuyorsa, resmi sitesi https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms&hl=tr adresten ücretsiz indirebilirsiniz. 

Google tarafından geliştirilmiş, dünyanın en çok tercih edilen mobil uygulama mağazasıdır. Android işletim sistemi yüklü cep telefonu ve tabletlerde, oyun ve uygulamalara kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlayan ücretsiz bir uygulamadır.

Uygulamayla ayrı ayrı tüm kategorileri tek bir çatı altında toplayarak, Android cihazınızda ihtiyaç duyduğunuz oyun ve uygulamaları ücretli veya ücretsiz indirme imkanına, bu uygulama ile ulaşabilirsiniz.

Google Play mağaza uygulamasını kullanabilmeniz için bir Gmail hesabınızın olması gerekiyor. Eğer mail hesabınız yoksa gmail. com sitesi üzerinden, ücretsiz hesap oluşturabilirsiniz.

Mağazdan, ücretli veya ücretsiz her hangi bir şey indirmeden önce, uygulamaya yapılan yorumları inceleyerek, uygulamanın indirmeye değer olup olmadığını görüyorsunuz. Tercih ettiğiniz Android uygulamalarını, cihazınızın güvenliği ve kişisel bilgi güvenliğiniz için resmi Android mağazası indirmeniz önerilir. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2020, 14:36
müşteri hizmetleri