Ücretsiz Cloudflare VPN programı

Cloudflare VPN ücretsiz olarak hizmete açıyor. 1.1.1.1 DNS adresiyle daha öncesinde hizmet veren şirket şimdi ise VPN uygulamasını çıkardı. Yakında ücretli seçenekte eklenir.

Ücretsiz Cloudflare VPN programı
müşteri hizmetleri

Cloudflare DNS uygulamasına bu yılın başlarında geçti ve DNS adresi olarak 1.1.1.1' i hizmete açmıştı. Açıklanan yeni gelişmelere göre şimdi ise ücretsiz VPN uygulamasına geçiyor.

Firmanın hizmete aldığı DNS adresi için hem çok hızlı olduğunu hem de güvenilir olduğundan bahsetmişti. Bu sloganla ilk çıkışında büyük ilgi gördü. VPN programı içinde bakalım aynı ilgiyi yakalayacak mı?

Cloudflare, tamamen VPN uygulaması ücretsiz olacağını duyurdu. Tabi çoğunlukla ilk zamanlar ücretsiz olan uygulamalar daha sonra ya ücretli ya da zamanla desteğini çekiyorlar. 

Cloudflare VPN özellikleri

  • Uygulaman tam güvenliği sağlayacak (veriler şifrelenecek ve dış erişime güvenlik sağlanacak)
  • Veri kaydı olmayacak
  • Çoğu ücretsiz VPN' lere göre daha hızlı olacak
  • Warp adlı çalışması ile veri trafiğinde yenilenen yönlendirme ile hız tekrardan yükselecek
  • Konumda gizlilik tam olacak

Ücretsiz Cloudflare VPN programı

Anladığımız kadarıyla şirket 1.1.1.1 üzerinden ücretsiz hizmet verecek ve ilerleyen zamanlarda ücretli olan seçenekleri de uygulamaya ekleyecek. 

Ek not: Bilinmeyen uygulamaların yol açtığı sorunlardan biri güvenlikte büyük zafiyetlerin oluşması diğeri de özel verilerin çalınabilmesi. Bu yüzden ki her gördüğünüz uygulamayı kullanmaya kalkmayınız.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 20:24