WhatsApp indir Android iPhone 2021

WhatsApp indirme işlemini eski ve yeni çeşitli cihazlar içinde aynı şekilde mağazadan yapabilirsiniz. Yüklenmiyorsa yapılacaklar;

WhatsApp indir Android iPhone 2021
müşteri hizmetleri

WhatsApp Messenger uygulaması, Android cihazınızda internet üzerinden ücretsiz mesajlaşma amacıyla çıkarılan bir uygulamaydı. Daha sonra çok sayıda çeşitli medya ve belge paylaşımı özellikleri ile çok sayıda kullanıcıya ulaştı. 

WhatsApp şuanda en büyük ve en popüler uygulamaların başında yer alıyor. Yakın zamanda çıkarılan Web ile artık Windows ve Mac bilgisayarlarda da WhatsApp' ı kullanabiliyorsunuz. 

WhatsApp ile arkadaşlarınızla ve ailenizle önemli anlarınızın paylaşımını internet bağlantısı (4.5G / 4G / 3G / 2G / EDGE ve Wi-Fi kablosuz bağlantı) üzerinden yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda oluşturduğunuz grup veya gruplarla anlık çok sayıda kişi ile aynı anda paylaşım yapabiliyorsunuz.

Uygulamayı kullanabilmeniz için internet bağlantınızın olması gerekiyor. İnternet bağlantınız olduğu sürece uygulama arka planda çalışmaya devam ediyor.

Eğer internet paketiniz yoksa ve WiFi bağlantısı üzerinden de bağlı değilseniz, opreratörünüz üzerinden standart internet tarifesi ile ücretlendirilecek. Bundan dolayı WiFi üzerinden de bağlantı yapsanız, mobil veri bağlantınızın kapalı konumda olduğundan emin olunuz.

  • WhatsApp iOS itunes.apple.com/tr/app/whatsapp-messenger/id310633997?l=tr a
  • WhatsApp Android play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp&hl=tr adresten ücretsiz indirebilirsiniz.
  • WhatsApp' ın resmi sitesi whatsapp.com' u da ziyaret edebilirsiniz.

WhatsApp indir 2018 apk Android iPhone

Eskiden WhatsApp kullanımı ilk 1 yıl ücretsiz sonrasında yıllık ücretlendirme yapılıyordu. Ama WhatsApp tarafından yapılan açıklamalarda artık ücretsiz olacağı yönünde açıklama yapıldı. 

WhatsApp Web uygulaması bilgisayarda kullanmak içinde her hangi bir ücret alınmamaktadır. Bu hizmetden yararlanmak için internet tarayıcısından öneri Google Chrome' den web.whatsapp.com sitesine giriş yapıp ekranda yer alan QR kodunu telefondan taratmak yeterli olacak.

whatsapp kullanımı ücretlendirmesi

  • whatsapp.com/appstore
  • cdn.whatsapp.net/android/2.12.459/WhatsApp.apk 
  • whatsapp.com/wp

Uygulamasının son yeni sürümünü yükledikten sonra uygulamayı çalıştırdığınızda sizden telefon numaranızı belirtilen alana yazmanızı ve WhatsApp tarafından size telefon numaranızı doğrulamak için kısa mesaj geldiğinde yine ilgili alana yazmanızı talep edecek.  

whatsapp telefonla doğrulama

Eskiden uygulamadan ücret alınıyordu

WhatsApp destekli tüm telefonlar birbirleri ile iletişime geçebiliyor. WhatsApp' da ücretlendirme nasıl diye soranlar için indirmek ve 1 yıl denemek ücretsiz, sonrasında yıllık $0.99 dolar alınmaktadır. Bunun dışında şimdilik her hangi bir ücret alınmamaktadır. İnternet kullanımı içinde aynı şekilde ek bir ücret alınmıyor.

İnternet veri kullanımınıza göre internet paketi kotasından düşmektedir. Yazışmalarda çok fazla bir kota gitmemektedir. Ama video ve resim paylaşımlarında, paylaşımın boyutuna göre (MB) paketten düşmektedir. Gönderimde her hangi bir sınırlama yapılmamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 03:16